Ulepszone fugi epoksydowe Atlas z linii Artis, Extra, Prestige i Premium

0

Nowa receptura fug epoksydowych linii Artis, Extra, Prestige i Premium to przede wszystkim udoskonalone parametry aplikacji – spoina jest łatwiejsza w rozprowadzaniu i profilowaniu między okładzinami. Zmianie uległ również zakres stosowania. Wcześniej możliwe było stosowanie fug epoksydowych w spoinach o szerokości 1-10 mm na podłogach i 1-6 mm na ścianach. Obecnie, dzięki nowej recepturze, zakres jest ujednolicony – spoinowanie można przeprowadzać w przestrzeniach między płytkami o szerokości od 1 do 10mm.

Wprowadzono również dzieloną konfekcję – 2x1kg (w przypadku opakowań 2kg) oraz 2 x 2,5kg (w przypadku opakowań 5kg). Nowy podział ułatwia pracę pod kątem dostosowania ilości potrzebnego materiału do rozmiaru inwestycji.

Zmiana obejmuje linię Artis oraz trzy linie: Prestige, Extra oraz Premium, dostępne w sieciach marketów budowlanych. Ulepszone produkty będą sukcesywnie pojawiać się w sklepach.

Fugi epoksydowe należą do jednych z najbardziej odpornych materiałów do spoinowania płytek. W porównaniu, np. z fugami cementowymi, fugi epoksydowe są całkowicie wodoszczelne, ograniczając tym samym zawilgocenia podłoża pod okładzinami narażonymi na opady atmosferyczne. Są też wysoce odporne na brud, ale również na działanie wody, silnych detergentów i innych agresywnych substancji.