Okna na świat

0

Dom to miejsce, w którym spędzamy większość naszego życia. Ważną sprawą jest to byśmy czuli się w nim swobodnie i komfortowo. Dlatego też na wszelkie możliwe sposoby staramy się go potraktować tak, by zyskał na atrakcyjności i przytulności. Jedną z rzeczy, które w zdecydowany sposób mogą zmienić wyraz poszczególnych pomieszczeń są zasłony.

  1. Przytulne wnętrza
  2. Przebierać, wybierać, nabyć
  3. Jak powiesić nasze firanki?
  4. Kolorowy zawrót głowy
  5. Paski, kwiaty, parzenice

Przytulne wnętrza

Rozpatrując zakup zasłon warto rozejrzeć się w sieci. Ilość propozycji tam dostępnych jest naprawdę duża. Na pewno korzystnie na tym tle prezentują się zasłony na stronie:  https://alena-firany.pl/zaslony.html. Można tutaj zanurzyć się w świecie kolorów, materiałów i rozwiązań technicznych, dzięki którym nasze okna zyskają zupełnie nowy wymiar, a wnętrza dodatkowy blask. Dobrze dobrane zasłony potrafią bardzo mocno zmienić wyraz każdego pokoju, nadając mu indywidualny rys. Dzięki zasłonom szybko możemy z dnia zrobić noc i wypocząć, oddając się krótkiej drzemce. Pomogą one nam na pewno w uzyskaniu poczucia odizolowania od świata zewnętrznego, co może być pomocne w momentach, w których chcemy się skupić nad projektem albo przemyśleć ważne życiowe sprawy. Zakup zasłon to naprawdę rewelacyjny pomysł.

Przebierać, wybierać, nabyć

Możemy zatem nabyć, np. zasłony 3D, dzięki którym uzyskamy daleko idące zaciemnienie pokoju, zasłony w modne desenie, takie jak paski, czy też produkty w stylu skandynawskim charakteryzujące się miłą oraz stonowaną kolorystyką. Firma Alena daje nam tutaj bardzo wiele możliwości. Ich przejrzysta wyszukiwarka pozwoli nam dobierać produkty gotowe, jak i takie „na metry”, gdzie spokojnie możemy dobrać potrzebną nam ostateczną szerokość. Istnieje także opcja z usługą krawiecką, pozwalająca nam na przygotowanie konkretnych, spersonalizowanych rozwiązań, dopasowanych do naszych mebli, koloru ścian, czy ogólnego wystroju mieszkania lub domu. Wystarczy znaleźć odpowiednią zakładkę na stronie i krok po kroku „zaprojektować” własne zasłony, czy firany. Dobierzemy tutaj także kolory, kształt oraz formę zamontowania ich pod sufitem. Taka usługa wymaga oczywiście nieco więcej czasu, warto więc decydować się na nią z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza w sytuacji zbliżających się świąt, bo wówczas ilość zamówień wzrasta zdecydowanie, co spowoduje że będziemy dłużej czekać na wymarzone zasłony do naszych wnętrz.

Jak powiesić nasze firanki?

W zależności od tego czy zdecydujemy się na rolety, zasłony czy firanki możemy także dobrać różnorodne rozwiązania jeśli chodzi o ich zamontowanie. Mogą to być popularne żabki, ale możemy spróbować skorzystać z nieco bardziej nowoczesnych przelotek, dzięki którym zakładanie zasłon staje się o wiele łatwiejsze. Występują one w różnych kolorach, które możemy dopasować do konkretnych tkanin w odpowiedniej barwie. Zasłona na przelotkach przesuwa się szybko oraz delikatnie, nie zacina się jak to czasem bywa w przypadku kotar powieszonych na klasycznych żabkach. Na stronie firmy Alena bez kłopotu nabędziemy także, np. obciążniki oraz magnesy do firan, karnisze, różnego rodzaju taśmy, lamówki, agrafki, gipiury, a nawet koraliki, etc. Dzięki tym szerokim możliwościom zyskujemy pewność, że zamówione u nich zasłony, będą niepowtarzalne i na pewno zrobią wrażenie na naszych gościach.

Kolorowy zawrót głowy

Oprócz zamówień indywidualnych jest także opcja realizacji dużych zleceń dla hoteli, czy szpitali. Ceny produktów są zróżnicowane, co pozwala mieć nadzieję, że każdy klient i klientka wyjdą ze sklepu zadowoleni, z rozwiązaniem, dzięki któremu wnętrza zyskają zupełnie nowy wymiar. Ważną sprawą w dobieraniu wystroju naszych okien jest kolor. Może on całkowicie odmienić klimat pokoju dziecięcego lub kuchni. Dzięki różnorodnym propozycjom w tej materii jego dobór nie powinien być problemem, tzn. może być kłopotliwy tylko o tyle, że ciężko będzie nam go wybrać spośród wielu możliwości barwnych, proponowanych przez Alenę. Złoto, zieleń, błękit, czerń, mięta czy turkus – to tylko niewielki wycinek z dostępnej palety. Oczywiście w dużym stopniu dobór będzie zdeterminowany przez wnętrze, do którego przeznaczyliśmy nowe zasłony.

Paski, kwiaty, parzenice

Oprócz różnorodnych kolorów będziemy musieli także rozpatrzeć, jakie wzory firan czy zasłon nas interesują. Tutaj możliwości są także duże. Ważne, by nie przesadzić z kolorami czy wzorami za bardzo, choć z drugiej strony warto szukać rozwiązań oryginalnych, które wyróżnią nasze wnętrze. Taką propozycją mogą być choćby niebanalne zasłony z wzorem w góralskie parzenice. Jak więc widzimy czasy nudnych i przewidywalnych produktów odeszły w niepamięć. To nasza wyobraźnia staje się obecnie wyznacznikiem tego, co będziemy chcieli powiesić w oknie. Dodatkowo – w przypadku dużych okien z długimi parapetami, możemy rozpatrzyć ustawienie w nich kwiatów, drobnych antyków czy innych bibelotów. Takie dekoracje nadają oknom dodatkowy urok, acz w przypadku niektórych stylizacji, niekoniecznie muszą się sprawdzić. Warto także się zastanowić, czy nie nabyć kilku kompletów zasłon lub firan, co pozwoli nam od czasu do czasu, delikatnie zmieniać wyraz naszego okna na świat. Najważniejsze byśmy z naszym pomysłem na zasłony dobrze się czuli – przez cały czas