Obudowa kominka – jaką wybrać? Sprawdź nasze pomysły

kominek

Kominek doskonale wpisuje się niemal w każde pomieszczenie: zarówno to urządzone w stylu minimalistycznym jak i w pokój pełen antyków. Wszystko zależy od obudowy, której styl musi pasować do wnętrza. Z biegiem lat kominek nic a nic nie traci na popularności. Od zawsze bowiem kojarzy się z ogniskiem domowym, bezpieczeństwem i miłą atmosferą. Ponadto stanowi cenne źródło ciepła, które wykorzystuje się dodatkowo do ogrzania lub dogrzania domu. Przedstawiamy kilka ciekawych, naszym zdaniem, „kominkowych” aranżacji.


Kominki – gotowe czy na miarę?

Największą popularnością cieszą się ostatnio kominki, będące realizacją indywidulanych projektów. Są one oczywiście trochę droższe od tych seryjnych, ale stwarzają spore możliwości stworzenia „szytego” na miarę kominka, idealnie dopasowanego do stylu wnętrza.
Kamień
kominek kamien

foto: Stonepanel Taco Negro, Cupamat, źródło: www.rynekkamienia.pl

Stanowi idealny materiał wykończeniowy, jeśli chodzi o kominek. Przede wszystkim jest trwały i odporny na działanie wysokich temperatur.  Poza tym ciężko go zarysować i nie pęka. To niewątpliwie jedno z najbardziej popularnych surowców, służących do obudowy kominka, gdyż nadaje mu wyjątkowego, wielkiego uroku.
Cegła
kominek cegla

źródło: www.kominek.org.pl

Ostatnio zrobiła się bardzo popularna. Nic dziwnego, nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat i pasuje  do wielu stylów: rustykalnego, industrialnego, loft a nawet skandynawskiego. Cegła i kominek stanowią wdzięczne połączenie, tworząc bardzo atrakcyjny element dekoracyjny niemal każdego wnętrza.
Beton
kominek beton

źródło: www.homebook.pl

Przez lata, podobnie jak cegła, kojarzony był bardziej jako materiał konstrukcyjny niż dekoracyjny.  Ostatnio zyskuje na popularności, tworzy zgrany duet drewnem, kamieniem, metalem i szkłem. Chłodna barwa i raczej surowa struktura obudowy kominka świetnie komponuje się z elementami np. wnętrz i
Drewno
kominek drewno

źródło: Small Luxury Hotels, www.news.cision.com

Drewno to materiał wykończeniowy, który w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. W przypadku kominków, zazwyczaj myślimy o nim w kontekście opału. Rzadziej jest ono stosowane do obudowy urządzenia, z uwagi na zaostrzone wymogi bezpieczeństwa.