NSC 587 – szpachla samopoziomująca classic 3-15 mm

0

Samopoziomująca szpachla Sopro NSC 587 to wytworzona na bazie cementu portlandzkiego, szybkowiążąca masa cementowa do podłóg. Produkt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością dzięki zastosowaniu technologii mikrocementów Mikrodur®.

 

Zakres wykorzystania szpachli obejmuje wyrównywanie podłoży mineralnych oraz wykonywanie równych i gładkich powierzchni w pomieszczeniach pod różnego rodzaju okładziny, takie jak płyty i płytki ceramiczne, kamień naturalny, parkiet oraz elastyczne i tekstylne wykładziny.

Doskonale sprawdzi się na jastrychu cementowym i suchym podłożu z betonu, lastrico, kształtkach ceramicznych i betonowych oraz starych okładzinach z kamienia naturalnego.

Szpachla może być nakładana w warstwach o grubości 3 do 15mm. Może być także stosowana na podłogach ogrzewanych. Sopro NSC 587 odpowiada klasyfikacji CT-C20-F5 zgodnie z europejską normą PN-EN 13813, co oznacza, że posiada wytrzymałość na ściskanie na poziomie 20 N/mm2 i 5 N/mm2 na zginanie. Odznacza się też niską zawartością chromianów zg. z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

  • Zużycie: ok. 1,6 kg/m² na 1 mm grubości warstwy
  • Proporcje mieszania: 5,25 – 5,75 l wody : 25 kg suchej szpachli
  • Opakowanie: worek 25 kg