Cienkowarstwowy tynk mineralny – Atlas Cermint ND

0

ATLAS CERMIT ND to tynk mineralny cienkowarstwowy oparty na dolomitowym kruszywie, którego właściwości usprawniają prace wykończeniowe.

Tynk ATLAS CERMIT ND cechuje się dobrą przyczepnością do podłoża, co sprawia że podczas nanoszenia do na ściany starty materiały ograniczone są do minimum. Tynk ma również plastyczną strukturę, która usprawnia fakturowanie – stworzenie równomiernej, powtarzalnej faktury baranka i ewentualne malowanie.

Nowy tynk przeznaczony jest do dekoracyjnego i ochronnego wykończenia systemu ociepleń domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej (termoizolowanych styropianem, XPS lub wełną mineralnej).

Prodeucent w szczególności poleca go jako warstwę wykończeniową na obiektach znajdujących się w pobliżu zbiorników wodnych i terenów zielonych, na terenach o zwiększonej wilgotności powietrza, a więc domów narażonych na osadzanie się glonów i grzybów. Niska nasiąkliwość i wysokie pH tynku (~12), uniemożliwiają rozwój korozji biologicznej, tym samym zapobiegając uszkodzeniom powierzchni i nieestetycznym wykwitom.

Tynk nie przyciąga kurzu, brudu, pyłków roślin i zanieczyszczeń pochodzących ze spalin. Jest również odporny na agresję chemiczną (detergenty, szkodliwe substancje obecne w wodzie opadowej).

Dodatkowo, ATLAS CERMIN ND jest zalecany jako wykończenie zewnętrznych ścian obiektów, których konstrukcja (zastosowane w ramach przegród materiały budowlane) lub przeznaczenie, wymagają zachowania wysokiej paroprzepuszczalności, czyli: starych budynków, krytych pływalni, kuchni, chłodni, suszarni, łaźni, pralni czy sal gimnastycznych. Atutem w zakresie bezpieczeństwa jest także całkowita niepalność materiału – produkt wraz z wełną mineralną tworzy niepalny system izolacji cieplnej ścian.

CERMIT ND jest dostępny w czterech wersjach różniących się kolorem i grubością kruszywa fakturującego (1,5 lub 2mm), umożliwiając tym samym swobodne dostosowanie wykończenia do otaczających barw lub innych elementów na fasadzie (klinkieru, kamienia, cegły, drewna). Śnieżnobiała wersja tworzy powierzchnię, której nie musimy dodatkowo malować. Ściany otynkowane wersją wymagającą nałożenia powłoki malarskiej, wykończymy, np. silikonową modyfikowaną farbą elewacyjną ATLAS SALTA, dostępną w 400 kolorach w ramach palety SAH.