Blacha perforowana – doskonała do ogrodzeń i wykończenia elewacji

0

Region Waldaschaff znany jest nie tylko z wyśmienitych restauracji i zajazdów, lecz również z nadzwyczajnej architektury.

 

 

 

Główną ideą architekta Hansa Piasnego z Waldaschaff było to, żeby front domu nie przylegał bezpośrednio do ulicy, lecz aby zbudować przed nim pewnego rodzaju kulisy. Jako alternatywę do zwykłych ogrodzeń stworzono ciekawsze rozwiązanie, przy równoczesnym zapewnieniu pełnej funkcjonalności. Wykorzystana została blacha perforowana materiał jako symbol współczesnego języka formy architektonicznej.

I tak przy domu jednorodzinnym w pobliżu Aschaffenburga zbudowano konstrukcję z profili U, która z obydwu stron została wypełniona malowanymi proszkowo blachami perforowanymi Mevaco. Konstrukcję dopełnia szklane zadaszenie i podwieszane kasetony z blachy perforowanej.

To, że Hans Piasny interesuje się nie tylko architekturą, lecz również wyposażeniem wnętrz oraz wzornictwem meblowym, wyraźnie widać w detalach, koło których nie można przejść obojętnie.

  • Klient mi mówił, że wciąż pukają do niego przechodnie, ponieważ bardzo podobają im się kulisy. Kto wie, może któregoś dnia będzie tędy przechodził autor przewodnika „Walk-in-Europe“ i w najnowszym wydaniu poleci turystom zabranie z sobą aparatu fotograficznego, ponieważ na trasie mogą podziwiać modny desing made in Waldaschaff – opowiada Hans Piasny.