Balkon dachowy GDL Cabrio w nowej wersji

0

Balkon dachowy DGL Cabio dostępny jest teraz w nowej, ulepszonej wersji – jest szerszy, ma większą powierzchnię szyby oraz poprawione parametry izolacyjne.

 

Poszerzenie konstrukcji okna sprawiło, że z okna swobodnie mogą korzystać równocześnie dwie osoby. Większy rozmiar to także lepszy i nieograniczony widok na zewnątrz oraz więcej światła. Wszystko dzięki powiększonej powierzchni szyby, która wpuści do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a to w istotny sposób przyczyni się do pozyskiwania darmowego ciepła zimą i poprawi bilans energetyczny budynku.

Balkon – parametry

Balkon dachowy GDL Cabrio ma także ulepszone parametry izolacyjne – Uw=1,2 W/m2K. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu energooszczędnego dwukomorowego pakietu szybowego oraz innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology™, czyli wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę.

Po raz pierwszy balkon dachowy VELUX GDL Cabrio będzie także dostępny w dwóch kolorach:

  • drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym,
  • pomalowane na biało.

Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych i jest wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m³/h.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio można łączyć ze sobą w zestawy lub z innymi oknami dachowymi VELUX i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53 stopni. Dostępny dwóch szerokościach: 94 i 114 cm oraz wysokości 252 cm.