Sposobów na wykończenie domu od zewnątrz nie spsób po krótce opisać, jednak jest kilka tendencji, którym warto przyjrzeć się bliżej. Jednym z nich są płyty fasadowe. Wbrew powszechnej opinii nie dotyczą one wyłącznie budynków użyteczności publicznej. Coraz większą popularnością cieszą się również wśród firm budujących domy jednorodzinne czy bloki. 

Elewacje nie tylko nadają domom niepowtarzalny charakter

elewacja

Elewacje nie tylko nadają domom niepowtarzalny charakter, ale – co najważniejsze – chronią ściany przed zimnem, wilgocią oraz zabrudzeniami. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań – tynki, suche elewacje, deski czy cegła. Płyty fasadowe to jednak hit ostatnich sezonów. Wykorzystywane są w aranżacji nowoczesnych elewacji, nadając budynkom często futurystycznego wyglądu i idealnie komponując je z wielkomiejską zabudową. Jak Cię widzą, tak Cię piszą?

Spojrzenie na elewację jest pierwszym momentem kontaktu gościa lub przechodnia z budynkiem. Ważne jest, by spełniała ona wymagania funkcjonalne, jak i wizualne. Ściany zewnętrzne mogą wyróżnić dom na tle innych lub współtworzyć z nimi harmonijną całość.

Hit ostatnich sezonów - beton szlachetny

Beton szlachetny to hit ostatnich sezonów. Wykorzystywany w aranżacji nowatorskich wnętrz, coraz chętniej stosowany jest również na elewacjach. Nowoczesna fasada z płyt betonowych nada budynkowi futurystyczny charakter, komponując go zarówno z otoczeniem naturalnym, jak i wielkomiejską zabudową. Produkty wytwarzane z tego surowca posiadają efektowną fakturę zewnętrzną oraz bogatą kolorystykę, co pozwala na ich idealne dopasowanie do koncepcji architektonicznej.

Wybór materiałów na wykończenie domu jest ograniczony jedynie wyobraźnią i możliwościami finansowymi inwestora. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana, poprawnie ułożona i fachowo zabezpieczona elewacja będzie piękną wizytówką domu przez lata. Nowoczesne rozwiązania w zakresie wykończenia budynków zyskują coraz więcej zwolenników, co jest związane przede wszystkim z bardzo dużą odpornością tego typu elewacji np. na zmienne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest także wysoka estetyka takich ścian, co znacznie zwiększa atrakcyjność wizualną obiektu.

tekst/zdjęcia na postawiawie mat. prasowych

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież