W tym roku legnicka firma Uzin Polska obchodzi swój okrągły jubileusz. 20 lat temu dynamicznie rozwijający się polski rynek posadzkarski, skłonił doświadczonego niemieckiego producenta chemii podłogowej do otwarcia przedstawicielstwa w naszym kraju.

Produkty marki UZIN były obecne na rodzimym rynku już na początku lat 90. Wykonawcy importowali je samodzielnie, a dzięki prężnie działającej poczcie pantoflowej informacje o nowych produktach dość sprawnie się rozchodziły.

20 latuzin w polsce jubileusz

W 1996 roku utworzono spółkę handlową, a cztery lata później w Legnicy rozpoczął działalność zakład produkcyjny, który zaopatruje w produkty sypkie rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie wytwarzanych jest tam około 20 produktów.

Jakie technologie dominowały w tej branży 20 lat temu?

Rynek wypełniony był produktami rozpuszczalnikowymi, a stosowanym technologiom daleko było do innowacji.

- Nie stosowano np. mas samopoziomujących, a wykładziny montowano bezpośrednio na jastrychach, które były bardzo często wątpliwej jakości i wytrzymałości - wspomina Grzegorz Popik, Prezes Zarządu spółki Uzin Polska. Mimo tego rynek był chłonny i poszukiwał nowoczesnych rozwiązań. - Paradoksalnie, 20 lat temu była chyba wyższa skłonność do stosowania bardziej zaawansowanych technologii niż obecnie - dodaje.

 

Siłą każdej firmy są ludzie

Firmę Uzin Polska wyróżnia duża lojalność pracowników - wielu z nich pracuje w firmie właśnie od 20 lat.

- Uzin nie tylko w naszym kraju, ale także w innych państwach szczyci się niewielką fluktuacją kadr - najlepszym dowodem na to, jest fakt przyznania Uzin Utz AG w Niemczech tytułu Pracodawcy Roku 2016. Uzin Polska w branży uchodzi za bardzo dobrego pracodawcę i dla wielu osób jest celem kariery zawodowej - podkreśla Grzegorz Popik. - Kilkunastu pracowników, którzy związali swoje życie zawodowe z Uzinem w ciągu pierwszych lat funkcjonowania spółki, stanowi jej trzon do dziś.

Obecnie polskie spółki (produkcyjna i handlowa) należące do koncernu Uzin Utz AG zatrudniają łącznie ponad 50 osób i należą do najdynamiczniej rozwijających się na tle rynku europejskiego.

Spółka Uzin Polska to regionalny reprezentant wszystkich marek wchodzących w skład koncernu: UZIN, PALLMANN, WOLFF, ARTURO FLOORING, CODEX i RZ. Ich produkty wzajemnie się uzupełniają oraz dają gwarancję stabilnego i kompleksowego partnera w dziedzinie chemii podłogowej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież