Grupa Pfleiderer, jeden z producentów wyrobów drewnopochodnych, płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein, zakończyła instalację nowej linii lakierniczej w Grajewie. Koszt inwestycji wynosi 22 mln zł, a dzięki jej realizacji moc produkcyjna w zakresie lakierowanych płyt HDF w tym zakładzie wzrośnie o około 30%.

Inwestycja w nową linię do lakierowania i szlifowania, bardziej efektywne urządzenia do cięcia pozwoli na poszerzenie oferty produktowej. Wysoka wydajność nowej linii do lakierowana (9 mln m² rocznie) zwiększy obecnie posiadane moce produkcyjne w zakresie lakierowanych płyt HDF o około 30%. Linia firmy Bürkle dedykowana jest do lakierowania płyt drewnopochodnych. System nakładarek farb i lakierów, szlifierek i drukarek jest w stanie uszlachetnić powierzchnię płyty MDF/HDF jak i też płyty wiórowej. Sercem ciągu lakierniczego jest zestaw czterech nowoczesnych drukarek, które nakładają zarówno rysunek drewnopodobny jak i synchroniczne struktury 3D. Nowa linia umożliwia stosowanie technologii lakierowania używającej farby na bazie wodnej i systemów UV, które są w pełni ekologiczne.

Przy pracy w nowo powstałej linii do lakierowania zatrudniono 24 osoby. Realizacja projektu 4Pack zwiększy zatrudnienie w Spółce Pfleiderer MDF o 70 osób.
Znajdująca się w Grajewie spółka to najnowsza zrealizowana inwestycja Grupy Pfleiderer. Nowoczesny zakład produkujący płyty meblowe typu HDF uruchomiony został we wrześniu 2007 roku. Łączna wartość inwestycji wyniosła już ok. 370 mln zł. Roczne moce produkcyjne to 250.000 m³ płyt.

Pfleiderer Grajewo otwiera nową linię lakierniczą

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież