komin dwusciennyO wyborze komina decydujemy podczas projektowania domu. Co jednak zrobić w przypadku budynków z rynku wtórnego, które mają niesprawne bądź zajęte szachty kominowe? Alternatywą do zabierających przestrzeń systemów wewnętrznych są stalowe systemy zewnętrzne, które poza walorami praktycznymi mają jeszcze jeden atut. Ich estetyczny i designerski wygląd sprawia, że wpisują się zarówno w starsze, jak i nowoczesne budownictwo.

Branża budowlana odpowiada na potrzeby fachowcówMigracja na Zachód oraz niedopasowany system kształcenia zawodowego od lat skutkują niedoborem wykwalifikowanych specjalistów w branży budowlanej. Pracownicy produkcyjni są obecnie na pierwszym miejscu w Polsce wśród zawodów najbardziej dotkniętych niedoborem talentów. W walce o tych najlepszych, firmy budowlane coraz częściej sięgają po benefity pozapłacowe. Kluczowa dla przyciągnięcia najlepszych fachowców na rynku okazuje się także stabilność zatrudnienia niezależnie od sezonu budowlanego.

MIWO pozytywnie o „Poradniku w zakresie efektywności energetycznej budynków”MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej pozytywnie ocenia „Poradnik w zakresie efektywności energetycznej budynków”, który został opublikowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Wełna mineralna została wskazana w tym dokumencie jako jeden z materiałów izolacyjnych.