Jak skutecznie zabezpieczyć podłogę intensywnie użytkowanąDrewnianym podłogom najbardziej szkodzą piasek, wilgoć i wzmożony ruch. Powierzchniom z drewna najbardziej szkodzą piasek, wilgoć i wzmożony ruch. Aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu się podłogi należy ją odpowiednio zabezpieczyć środkiem o wyjątkowych właściwościach i funkcji. Radzimy jak chronić klepki, mozaikę i deski położone w domowym przedpokoju i w ciągach komunikacyjnych obiektów użyteczności publicznej.

Drewniana podłoga w domu. Dlaczego warto taką mieć?Drewno jako materiał wykończeniowy we wnętrzach wykorzystywane jest praktycznie od zawsze. Drewno to materiał uniwersalny i mimo upływającego czasu ciągle jest eleganckie i dające niepowtarzalny efekt. Równie dobrze pasuje do aranżacji utrzymanych w stylu klasycznym jak i w nowoczesnym. Zdradzamy zalety drewnianych podłóg i źródło ich fenomenu.

Jak układać podłogi laminowane?Podłogi laminowane zwykle są układane na pływająco. Z tego powodu materiał podkładowy i podłoże są ważnymi elementami systemu podłogowego – i przedmiotem reklamacji, jeżeli przy ich układaniu zostały popełnione błędy. Można tego uniknąć – przy zastosowaniu odpowiednich podkładów  możliwa jest optymalizacja całego systemu podłogi laminowanej przedłużająca jego żywotność.