Wartość domu – podopowiadamy, jak ją zbudować

1
Wartość domu

Podczas budowy domu raczej nie zwracamy uwagi na to, ile będzie on wart za kilka lat, a to bardzo poważny błąd. Przecież każda nieruchomość jest dobrą inwestycją w przyszłość.

Powstawanie domu to dobry czas na przemyślenie, w jakie rozwiązania warto zainwestować, aby zwiększyć jego wartość. Pamiętajmy o tym, aby były one funkcjobalne i trwałe.

Wartość domu – postaw na ścianę

Nie od dziś wiadomo, że podłoga oraz ściany (zaraz po fundamentach), stanowią najważniejsze elementy każdego domu. Można w nich „ukryć” wiele mało atrakcyjnych wizualnie instalacji i wszelkie rury PVC, okablowanie czy kanały wentylacyjne. Jedną z takich właśnie struktur jest instalacja łącząca poszczególne elementy i punkty systemu centralnego odkurzania.

Rozwiązanie to ma trzy główne zalety. Odkurzacza, z racji zamontowania go na stałe w rzadko używanym miejscu (piwnicy czy kotłowni), nie trzeba nosić ze sobą. Dwa: nie ma kabli, w których można się zaplątać. Wreszcie: wydmuchiwane przez urządzenie powietrze nie pozostaje w domu, lecz jest wydalane na zewnątrz.

Wartość domu – porządek i woda mają znaczenie

Instalacja systemu centralnego odkurzania w domu, to czas na to, aby ekipa zwróciła uwagę na odpowiedni kierunek ułożenia kształtek (zwłaszcza trójników) oraz wykonanie próby szczelności całego układu. Pozwoli to uniknąć kucia wykończonych już powierzchni, a nam zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów i sprzątania. Pamiętajmy także o tym, że aby zachować stały poziom wody, warto jest za wczasu zainwestować w montaż wydajnego systemu uzdatniania.

Większa wartość wnętrza

Pamiętajmy o tym, że rozwiązania, które zwiększają funkcjonalność i jednocześnie wartość naszego domu, warto rozważyć już na etapie budowy. Postawmy więc na takie, które łączą w sobie innowacyjność i wygodę użytkowania. Taki wybór będzie procentować przez lata.

fot. pixabay i UST-M Sp. z o.o., na podstawie mat. UST-M Sp. z o.o.

1 KOMENTARZ