VIII Kongres Stolarki Polskiej – relacja

0
Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej DOBRY MONTAZ

VIII Kongres Stolarki Polskiej za nami. Odbywał się on w dniach 25-26 maja 2017 r. w toruńskich hotelu Copernicus****. Za organizację wydarzenia odpowiadał Związek POiD. W tym roku wzięli w nim udział zarówno przedstawiciele producentów i dostawców wyrobów stolarki budowlanej, jak i reprezentanci instytucji związanych z budownictwem oraz przedstawiciele władz samorządowych.

VIII Kongres Stolarki Polskiej – część merytoryczna

Część merytoryczna Kongresu rozpoczęła się od rozmów prowadzonych w ramach I bloku tematycznego, zatytułowanego: „Perspektywa 2021: Zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej”. W roli panelistów wystąpili: dr Ludomir Duda, V-ce Przewodniczący 8 Grupy Roboczej ds. inteligentnego i energooszczędnego budownictwa, Krajowej Inteligentnej Specjalizacji, Piotr Gadomski, Wiceprezes Krajowej Rady Izby Architektów RP, Sławomir Tomasz Kwiatkowski, członek zespołu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Dipl. Ing. Günter Schlagowski, twórca Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast Sp. z o.o. i Jerzy Żurawski, współzałożyciel Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska. Po żywej dyskusji rozpoczęło się głosowanie producentów i dostawców stolarki budowlanej odnośnie dalszego obniżania parametrów przenikalności cieplnej stolarki.

Kolejnym tematem omówionym podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Stolarki Polskiej była sukcesja w przedsiębiorstwach rodzinnych. Poświęcono jej II blok tematyczny, zatytułowany: „Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?”.

Jako paneliści wystąpili: Artur Litwiński, właściciel firmy GERDA Sp. z o.o., Jacek Sarnowski, współzałożyciel, współwłaściciel i Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND, Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający PORTA KMI POLAND oraz Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX. Opowiedzieli oni m.in. jak wyglądał początek ich kariery, dlaczego zdecydowali się na sukcesję, a nie wybrali inną drogę (np. sprzedaż firmy), a także jak wyglądało wejście sukcesorów do firm. Uczestnicy tego panelu przekonali się też, jak ważne jest przygotowanie przedsiębiorstwa na wstrząsy spowodowane niezaplanowaną sukcesją oraz co zrobić, aby relacje pomiędzy nestorem a sukcesorem, a także sukcesorem i resztą pracowników, były jak najlepsze.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad była uroczysta Gala, na której wręczono branżowe nagrody i wyróżnienia.

VIII Kongres Stolarki Polskiej – nowoczesny marketing i jak z niego umiejętnie korzystać

Drugi dzień VIII Kongresu Stolarki Polskiej upłynął pod znakiem marketingu. O tym, jak wykreować wartość produktu, by sprzedawać więcej i drożej, bez ingerencji w specyfikację i właściwości techniczne produktów, rozmawiano w ramach III bloku tematycznego: „Nowoczesne narzędzia marketingowe – jak zbudować przewagę konkurencyjną firmy?”.

VIII Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie

Po zakończeniu ostatniego bloku merytorycznego VIII Kongresu Stolarki Polskiej przyszedł czas na ogłoszenie wyników głosowania odnośnie dalszego obniżania parametrów przenikalności cieplnej stolarki otworowej i podsumowanie, którego dokonał Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD. Podziękował on uczestnikom wydarzenia i podkreślił jak ważna jest dalsza, ścisła kooperacja branży stolarki budowlanej na rzecz realizacji wspólnych projektów zgodnie z ideą, która przyświecała tegorocznej edycji Kongresu: „Wspólnie po sukces”.

VIII Kongres Stolarki Polskiej – fotorelacja

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej marketing

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej nagrody

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej perspektywa 2021 1

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej perspektywa 2021 2

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej sukcesja 1

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej sukcesja 2

Aveex for POiD VIII Kongres Stolarki Polskiej zakonczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię