Trendy kolorystyczne na rok 2013

0
Trendy kolorystyczne na rok 2013

Jak co roku producenci farb ogłaszają trendy kolorystyczne, które będą dominować w naszych wnętrzach. Przyjrzyjmy się zatem, co będzie modne w tym roku.

 

Kolory od PARA PAINTS

Nowa paleta PARA Paints, bazując na obecnych i przyszłych trendach, opiera się na barwach fioletowo-różowych, lawendowych oraz naturalnych – nawiązujących do kolorów plaż egzotycznych krain. Pojawiają się w niej także intensywne pomarańcze, energetyczne żółcie oraz barwy inspirowane kolorami pawiego ogona i szafirem morza.

Producenci farb PARA Paints poszli w tym roku o krok dalej, przekazując swoim klientom ponadczasowe porady dotyczące łączenia barw, które obrazuje 56 zestawień kolorystycznych. Zestawienia te nie tylko ułatwią decyzję o wyborze dominującego koloru, pomogą także we właściwym doborze zasłon, dywanów i wszelkich dodatków.

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Para

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Para Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Para Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Para

 

Trendy wg. DULUX

Co roku zespół Colour Future™ prezentuje jedną dominującą tendencję, wokół której zbudowana jest tematyka trendów kolorystycznych. W 2013 roku tym tematem są POŁĄCZENIA jako otaczająca nas sieć wzajemnych oddziaływań. Trendy kolorystyczne 2013 prezentują różne style architektury wnętrz, które wynikają z 5 najważniejszych trendów społecznych.

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Zbiorowa pasja. Dulux
Zbiorowa pasja – nowoczesny styl nawiązujący do połączeń, które tworzymy między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. To paleta kolorów, które na siebie oddziałują, nakładają, wzajemnie się przenikają. W tym trendzie na ścianach pastele łączą się z kolorami fluorescencyjnymi, tworząc wnętrza nowoczesne, swobodne i dynamiczne.

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Domowa fabryka Dulux Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Sztuka zrozumienia. Dulux
Domowa fabryka – styl łączący stylistykę eco, vintage i ideę slow life. Kolory tej palety zainspirowało najbliższe, naturalne otoczenie roślin, ziół i wszystkiego, co możemy sami wyprodukować z poszanowaniem natury i naszego dziedzictwa. To nasycone i niebanalne kolory, które cechuje autentyczność i bogactwo. Wśród nich znajdziemy Kolor Roku 2013. Sztuka zrozumienia – stylowa retrospekcja. To trend nawiązujący do modnej stylistyki pin up girls Ameryki lat 50. XX w. To kwintesencja modernizmu, ale z przymrużeniem oka. To pochwała ładu przestrzennego, w którym każdy element ma swoje miejsce i swoje przeznaczenie. Kolorystyka: paleta najmodniejszych barw, które spotkamy na wybiegach znanych projektantów zrównoważona dodatkiem ciepłych odcieni rozbielonych beży i brązów.

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Wizualne ukojenie. Dulux Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Wyłączenie. Dulux
Wizualne ukojenie – ponadczasowa klasyka w kobiecym wydaniu. Inspiracją dla tej palety były kwitnące ogrody i obrazy mistrzów impresjonizmu. Róż płatków kwiatowych spotyka się z innymi, przybrudzonymi rożami i fioletami oraz tonami złota, brązu odcieniami naturalnych beży. Ciemniejsze fiolety uzupełniają paletę i dodają jej zmysłowej głębi. Wnętrza otulone tymi barwami sprawiają wrażenie kojących, delikatnych i niezwykle kobiecych. Wyłączenie – minimalizm w najczystszej formie. Wszystko po to, by oczyścić umysł od nadmiaru myśli i natłoku informacji. To paleta chłodnych, milczących kolorów: od bieli, szarości, zgaszonych czerwieni burgunda, aż po podbarwione granatem czernie. Kolory te tworzą relaksującą i wyciszoną przestrzeń, w której można zwolnić tempo i wyciszyć myśli. W tych wnętrzach mniej znaczy więcej.

Benjamin Moore prezentuje lemon sorbet

Lemon sorbet 2019-60 należy do rodziny żółcieni, a swój niezwykle delikatny charakter zawdzięcza białej nucie, która sprawia, że doskonale rozświetla on dekorowaną przestrzeń. Nowy kolor roku budzi jednoznaczne skojarzenia ze słonecznymi wakacjami, rozgrzanym piaskiem i … lodami cytrynowymi, którym zawdzięcza swoją nazwę.

Nowy kolor roku nie przykuwa nadmiernie uwagi domowników. Dzięki temu sprzyja chwilom relaksu i doskonale sprawdzi się jako przewodni kolor w salonie, jak i sypialni. Ze względu na swój uniwersalny charakter Lemon sorbet 2019-60 współgra zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym wystrojem wnętrz. Wprost wymarzonym miejscem dla niego są jednak podmiejskie rezydencje utrzymane w klimacie prowansalskim. Kolor Roku dobrze czuje się w towarzystwie innych kolorów, a najlepiej u boku subtelnej zieleń polnych kwiatów tranquility AF-490 i tajemniczego błękitu van courtland blue HC-145.

Kolor Roku 2013 pochodzi z wzornika Color Preview® marki Benjamin Moore. Na podstawie jego nazwy obsługa salonów przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom klienta. Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki „Authentic Color”.

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Lemon sorbet. Benjamin Moore

Trendy kolorystyczne na 2013 rok. Lemon sorbet. Benjamin Moore