Teraz o strukturze siatki – nowy materiał ścierny Festool o strukturze siatki GRANAT NET

0
Festool GRANAT NET

W ramach inicjatywy „Kampania Bezpyłowa“ Festool poszerza rodzinę materiałów ściernych klasy premium GRANAT o nowe materiały, o strukturze siatki do szlifierek mimośrodowych, przegubowych, Delta i oscylacyjnych. Dzięki odpornej strukturze siatki i stabilizacji przy krawędziach, GRANAT NET gwarantują doskonałe wyniki w najdrobniejszych szczegółach – bez zarysowań i konieczności poprawek.

Festool GRANAT NET 03

GRANAT NET łatwo zamocować na talerzu szlifierskim, ponieważ nie jest konieczne dopasowywanie do siebie otworów.

 

W szczególności, w przypadku obróbki materiałów silnie pylących otwarta struktura siatki umożliwia odsysanie pyłu na całej powierzchni. Zapewnia to czystą pracę, silny ścier i długą żywotność materiału ściernego.W szczególności, w przypadku obróbki materiałów silnie pylących otwarta struktura siatki umożliwia odsysanie pyłu na całej powierzchni. Zapewnia to czystą pracę, silny ścier i długą żywotność materiału ściernego.

Festool GRANAT NET 05

Idealny duet: nowy materiał ścierny o strukturze siatki GRANAT NET i nowy system szlifierski MULTI-JETSTREAM 2

„Tworząc nowy materiał ścierny o strukturze siatki myśleliśmy o malarzach, stolarzach oraz specjalistach od suchej zabudowy i rozbudowy wnętrz. Jest on idealny do wstępnego szlifowania podczas przygotowania do lakierowania – również z folią gruntującą – oraz do ogólnego szlifowania pośredniego warstw lakieru, masy szpachlowej (Q3/Q4), zwłaszcza dyspersyjnej, płyt MDF i litego drewna“ – tak opisuje nowy materiał Christine Klein (menedżer produktu w Festool).

Odsysanie pyłu na całej powierzchni

Festool GRANAT NET 01

Idealny duet: nowy materiał ścierny o strukturze siatki GRANAT NET i nowy system szlifierski MULTI-JETSTREAM 2

Dzięki otwartej strukturze siatki możliwe jest odsysanie pyłu na całej powierzchni materiału. Strona ścierająca materiału pokryta jest powłoką ziarnistą, a na tylnej znajduje się taśma z rzepem zapewniająca optymalne trzymanie, a jednocześnie pozwalająca na zachowanie przepuszczalnej struktury. „Nasz nowy materiał ścierny jest szczególnie korzystny w przypadku silnie pylących podłoży, ponieważ zarówno jego powierzchnia, jak i powierzchnia elementu obrabianego pozostają stale wolne od pyłu. W wyniku tego powierzchnia materiału ściernego w mniejszym stopniu zapycha się pyłem powstałym w wyniku szlifowania, a więc siła ścierania pozostaje niezmieniona. Dla użytkownika oznacza to, że może szlifować dłużej i pracować wydajniej“ – mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska.

Wysoka odporność na nadrywanie i stabilność przy krawędziach

Zwykłe materiały ścierne czasami się rwą. Nowy GRANAT NET nie. W codziennym użytkowaniu materiały ścierne narażone są na wysokie obciążenia. Odporna struktura siatki chroni materiał ścierny przed przedwczesnym rozdarciem. Jest on szczególnie stabilny przy krawędziach, a w praktyce charakteryzuje się wysoką żywotnością.Zwykłe materiały ścierne czasami się rwą. Nowy GRANAT NET nie. W codziennym użytkowaniu materiały ścierne narażone są na wysokie obciążenia. Odporna struktura siatki chroni materiał ścierny przed przedwczesnym rozdarciem. Jest on szczególnie stabilny przy krawędziach, a w praktyce charakteryzuje się wysoką żywotnością.

Festool dustfree PL

W ramach inicjatywy „praca bez pyłu“ Festool opracował nowy materiał ścierny o strukturze siatki GRANAT NET.

Idealny duet: GRANAT NET i MULTI-JETSTREAM 2

We wrześniu oprócz nowego materiału ściernego o strukturze siatki GRANAT NET, Festool wprowadza na rynek również nowy system szlifierski MULTI-JETSTREAM 2. On również służy do profesjonalnej obróbki powierzchni. Zasada działania MULTI-JETSTREAM 2 jest wyjątkowa. Kombinacja obu tych nowości zapewnia niezwykłą skuteczność i maksymalną moc odsysania.

GRANAT NET łatwo zamocować na talerzu szlifierskim, ponieważ dopasowywanie otworów do siebie nie jest konieczne. Nowy materiał ścierny o strukturze siatki klasy premium GRANAT NET będzie dostępny od września w ziarnistościach: od P80 do P400. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.festool.pl/granat

Festool Sławomir Trojan

Festool Sławomir Trojan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię