Selena wprowadza produkt pochłaniający pole elektryczne niskich częstotliwości

0

Grupa Selena wprowadziła na rynek NoEM Electro Protector, produkt który w 99% pochłania pole elektryczne w zakresie niskich częstotliwości. Unikatowe właściwości tego produktu wpisują się we wchodzącą w życie w lipcu 2016 dyrektywę Unii Europejskiej nakazującą ochronę pracowników narażonych na silniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego.

NoEM Electro Protector to efekt współpracy firmy Selena z dr inż. Stanisławem Wosińskim, który stworzył i opatentował Ceraqion Technology, na bazie którego powstał właśnie NoEM Electro Protector. Technologia ta wykorzystuje właściwości fizyczne ceramiki i wody zamrożonej w strukturach mikroporowatych drobno zmielonej ceramiki. Produkt znajdzie zastosowanie w budownictwie nie tylko mieszkalnym, ale również budynkach użyteczności publicznej jak szpitale czy w placówki wojskowe. NoEM Electro Protector idealnie wpisuje się w popularny dziś trend eko i mindfulness.

produkt pochłaniający pole elektryczne niskich częstotliwości

Odkrycie zdobyło uznanie na arenie międzynarodowej – wśród nagród przyznanych technologii jest m. in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie.

NoEM łączy w sobie cztery funkcje

  • ekranu pola elektrycznego
  • białej farby
  • podkładu gruntującego
  • powłoki antyelektrostatycznej.

NoEM pochłania tylko wybrane częstotliwości pola elektrycznego nie zakłócając odbioru sieci komórkowej oraz Wi-Fi. Ponieważ NoEM wykracza poza ramy zwykłego produktu chemii budowlanej, Selena stworzyła dedykowaną platformę e-learningową, która ma na celu przybliżenie klientom problem elektrosmogu oraz sposobów ochrony przed nim.