Samopoziomująca Masa Szpachlowa ATLAS SMS

0

Szybkosprawne, Samopoziomujące Masy Szpachlowe ATLAS – ATLAS SMS, to nowości w asortymencie łódzkiej firmy. SMS 15 i SMS Plus nie tylko umożliwiają wykonanie gładkiego podkładu pod wykładziny i parkiety, ale również pozwalają zaoszczędzić czas.

 

Podstawowym przeznaczeniem nowych produktów jest wyrównywanie podłoża. ATLAS SMS 15 jest zalecany do wyrównywania podłoża z zakresie 1-15mm w pokojach, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach, kuchniach i łazienkach. Z kolei ATLAS SMS Plus wyrównuje powierzchnię w zakresie 2-20mm i może być stosowany w pomieszczeniach suchych i mokrych.

Oba produkty są rekomendowane:

  • jako warstwa wykończeniowa dla podkładu podłogowego wykonywanego pod wykładziny. Po prawidłowym wylaniu zaprawy, jest ono równe i gładkie. Brak takiego pokładu prowadzi do uszkodzeń mechanicznych (przetarć, a w konsekwencji pęknięć) wykładzin PCV, nawet przemysłowych o zwiększonej wytrzymałości użytkowej;
  • w przypadku konieczności podniesienia poziomu podłogi w całym pomieszczeniu, czyli np. gdy wymagane jest zrównanie poziomów dwóch sąsiednich pokojach;
  • przy wyrównywaniu powierzchni istniejących podkładów grzewczych, gdy nierówności podkładu uniemożliwiają wykonanie ostatecznej okładziny i konieczna jest dodatkowa, cienka warstwa materiału. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie posadzek epoksydowych, masy pozwalają także na równomierne rozłożenie żywicy epoksydowej.

Masy Szpachlowe ATLAS SMS skracają czas wykonania wylewki. Układanie posadzek na nowych szybkosprawnych samopoziomujących masach szpachlowych jest możliwe po 7 dniach, a płytek ceramicznych już po 24 godzinach. Ruch pieszy jest zaś możliwy po 4 godzinach od wykonania podkładu.

Masy Szpachlowe ATLAS SMS charakteryzują się doskonałą rozlewnością – otrzymamy dzięki nim równą, poziomą powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami. Niski skurcz liniowy zapobiega spękaniu i odspajaniu produktu od słabych podłoży (o niskiej spoistości).