Rolety zewnętrzne – sposób na komfortowe poddasze

0
Rolety zewnętrzne na oknach dachowych w salonie

Przyjemny chłód latem, brak „uciekania” ciepła zimą, a do tego pełne zaciemnienie i redukcja hałasu przez cały rok – to największe zalety rolet zewnętrznych. Jeśli szukasz wyposażenia okna, które sprawdzi się o każdej porze roku i o każdej porze dnia, to świetnie trafiłeś. Wraz ze specjalistami marki VELUX udowadniamy, że montaż rolety zewnętrznej na okno dachowe to dobry sposób na komfortowe poddasze, o którym marzysz.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak rolety zewnętrzne chronią poddasze przed zbytnim nagrzewaniem i wychładzaniem,
  • jak zewnętrzne wyposażenie okna redukuje słyszalność hałasów,
  • co zrobić, aby cieszyć się inteligentną ochroną przed czynnikami zewnętrznymi.

Rolety zewnętrzne to wyjątkowo praktyczne wyposażenie okna dachowego, które blokuje jednocześnie światło, wysokie temperatury oraz hałas z zewnątrz. Tak wyjątkowego zestawu funkcji nie uzyskasz za pomocą żadnego innego rodzaju wyposażenia. Zainteresowany? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Zewnętrzne rolety na okna dachowe – nagrzewanie i wychładzanie wnętrza pod kontrolą

Rolety zewnętrzne VELUX w 100% blokują promienie słoneczne, które nie mają szansy dotrzeć do szyby – a to oznacza, że do wnętrza nie przenika również ciepło. Skutek? Temperatura w pomieszczeniu nie wzrośnie, a Ty będziesz cieszyć się przyjemnym chłodem na poddaszu nawet w największy upał.

Rolety zewnętrzne blokują promienie słoneczne

Co ważne, funkcja termoregulacyjna rolety zewnętrznej jest niezastąpiona także jesienią i zimą. W chłodniejszych okresach roku rolety blokują ciepło na poddaszu przed wydostaniem się na zewnątrz. Zyskujesz izolację nawet o 17% wyższą niż w przypadku okien bez rolet. To korzyść, która w dłuższej perspektywie przełoży się na oszczędność energii elektrycznej, a co za tym idzie – także więcej pieniędzy w Twoim portfelu.

Rolety zewnętrzne – zalety związane z redukcją hałasu

Niczym niezmącona cisza – czy to nie jeden z głównych powodów, dla których zdecydowałeś się na dom jednorodzinny zamiast mieszkania? Zadbaj o to, aby uniknąć nie tylko hałaśliwych sąsiadów za ścianą, ale także niechcianych odgłosów z zewnątrz, np. ruchliwej ulicy albo ulewy. Ochrona przed odgłosami deszczu czy gradu przyda się szczególnie na poddaszu – ponieważ to tutaj opady spotykają się z szybą pod największym kątem.

Stabilna i mocna aluminiowa konstrukcja rolety zewnętrznej jest w stanie zmniejszyć słyszalność odgłosów z zewnątrz o nawet 10 dB w stosunku do okna bez wyposażenia zewnętrznego. To znaczy, że od momentu jej zamontowania będziesz swobodnie pracować, odpoczywać czy nawet spać nawet podczas dużej ulewy.

Rolety zewnętrzne redukują hałas w czasie deszczu

Rolety zewnętrzne elektryczne – komfort na poddaszu w każdym calu

Marzy Ci się inteligentny, nowoczesny dom, w którym możesz sterować elektryczną roletę zewnętrzną za pomocą jednego kliknięcia? Wyposaż ją w VELUX ACTIVE. To inteligentny system, który zadba za Ciebie o klimat na poddaszu. Bazuje on na informacjach odbieranych z pobliskich stacji pogodowych. Jeśli system dowie się o zbliżającej burzy, samodzielnie zasunie roletę. Jeżeli natomiast odbierze informację o poprawie pogody, odsłoni okno. Posiada też własne czujniki, które mogą dodatkowo sterować oknem, czyli otwierać je i zamykać w zależności od temperatury i zawartości świeżego powietrza w pomieszczeniu.

VELUX ACTIVE daje wiele możliwości również Tobie. Dzięki niemu będziesz z łatwością sterować oknami i roletami za pomocą aplikacji w Twoim telefonie – z łóżka, z wanny lub skądkolwiek zechcesz!

Jeśli masz taką możliwość, podejmij decyzję o montażu wyposażenia okna sterowanego elektrycznie jeszcze na etapie budowy. Wtedy przewody elektryczne zostaną doprowadzone do Twojego okna przed pracami wykończeniowymi, więc unikniesz bałaganu związanego z ponownym remontem. Sprawdź ofertę VELUX na rolety zewnętrzne i ciesz się komfortem swoim i bliskich – bez nadmiaru światła i z kontrolą temperatury oraz hałasu.

art. sponsorowany