Remont mieszkania – jak go sfinansować?

0
budowa domu

W jaki sposób pozyskać dodatkowe środki finansowe, które pozwolą na zakup niezbędnych materiałów? Na to pytanie odpowie Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl.


Z roku na rok, wraz z nadejściem cieplejszych pór roku coraz więcej Polaków decyduje się na remont mieszkania. Dzięki korzystnym warunkom pogodowym wszelkie prace remontowe wykonywane są sprawniej, a koszty modernizacji mogą zostać znacząco zmniejszone. Jak mówi Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl: Okres letni wiąże się z wysypem atrakcyjnych cen materiałów budowlanych, które pozwalają na łatwy zakup niezbędnych artykułów potrzebnych do przeprowadzenia remontu mieszkania. Jednak aby móc spokojnie korzystać z tych ofert, musimy dysponować pewnymi zasobami pieniędzy. W przypadku ich braku dobrym rozwiązaniem staje się skorzystanie z pożyczki, którą można spłacać w ratach dostosowanych do swoich możliwości finansowych.

Remont mieszkania – zanim pożyczysz

Zanim zdecydujemy się na pozyskanie pieniędzy od konkretnej firmy pożyczkowej, warto porównać dostępne oferty i wybrać instytucję, która posiada stabilną pozycję na rynku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie padniemy ofiarą oszustwa i nadużycia, a pożyczkodawca dobrze wywiąże się ze swoich obowiązków.

Choć remont mieszkania związany jest z planowaniem wielu różnych działań na raz, warto poświęcić chwilę na weryfikację wiarygodności firmy, z którą zdecydujemy się nawiązać współpracę. Oprócz przeglądania dostępnych rankingów instytucji pożyczkowych oraz opinii klientów na portalach społecznościowych i forach dyskusyjnych warto zwrócić również uwagę na obecność firmy w organizacjach zaświadczających rzetelność wykonywanych usług. Działający zgodnie z prawem pożyczkodawca powinien być wpisany do rejestru instytucji pożyczkowych, prowadzonego przez KNF, posiadać członkostwo Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Taki status potwierdza etyczne podejście do klienta oraz bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji — mówi Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl.

Pomimo tego, że dokładnie zaplanowaliśmy, co chcemy konkretnie wyremontować i ile będzie to kosztowało, musimy być przygotowani na wszelkie niezaplanowane wydatki, które mogą pojawić się podczas trwania remontu. W takim przypadku z pomocą może przyjść pożyczka, wyróżniająca się krótkim czasem weryfikacji wniosku oraz szybką wypłatą środków. Popularna chwilówka to ekspresowy zastrzyk gotówki, który idealnie sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach, np. w weekend, wieczorem czy w innej sytuacji, kiedy dodatkowe pieniądze będą potrzebne jak najszybciej.

Jak wynika z opinii w naszym serwisie, wiele osób korzysta z finansowania remontu pożyczką krótkoterminową. Zwłaszcza jeśli już podczas jego realizacji okazuje się, że potrzebna do przeprowadzenia prac kwota będzie wyższa niż pierwotnie planowali. Taka forma finansowania cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza z uwagi na fakt, że dodatkowe kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy złotych można otrzymać w przysłowiowej przerwie na lunch. W dodatku – przy spełnieniu odpowiednich warunków – zupełnie za darmo – tłumaczy specjalista.

materiały prasowe