Quercus Namaste – drewno na ogrzewanie podłogowe

0

Podłogi z kolekcji Namaste wykonane zostały na fazowanej desce warstwowej znanej marki Baltic Wood. Połączenie warstwowej konstrukcji i wysokiej jakości surowej deski, sprawia, że podłogi te można bezpiecznie stosować nawet na ogrzewaniu podłogowym.

  • Jest to propozycja dla wszystkich, którzy kochają drewno, ale nie do końca akceptują jego cechy, takie jak skurcz objętościowy – który bezpośrednio wpływa na stabilność desek – wyjaśnia Piotr Kopytko, współwłaściciel Quercus Manufaktura. 

Skurcz objętościowy drewna to zmiana jego gęstości pod wpływem warunków atmosferycznych. Parametr ten decyduje o stabilności drewna, która to cecha ma z kolei bardzo duże znaczenie w przypadku ogrzewania podłogowego. Warstwowa konstrukcja podłogi i odpowiedni montaż sprawia, że podłoga jest znacznie bardziej stabilna na ogrzewaniu podłogowym niż deski lite.

Kolekcja Namaste liczy obecnie osiem wzorów (o nazwach: ANNAPURA, GANDRUK, GORAKHPUR, HOLI BHANG, KUKRI, MANANG, MUSTANG i SIKKIM), a w przyszłości ma się pojawić kolejne osiem.

Kolekcja Manang Kolekcja Mustang
Kolekcja Annapura Kolekcja Kukri