Prysznic w wannie – jak to urządzić?

0
deante parawan
Parawan Deante Alpinia KGA 073P i deszczownia Alpinia NAC 01AM

Osoby, które lubią brać szybki prysznic, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z wanny, mają do dyspozycji bardzo ciekawe rozwiązanie. Są to coraz modniejsze parawany wannowe i deszczownie przystosowane do użytkowania właśnie w tym miejscu.

Parawan prysznicowy

Parawan nawannowy jest bardzo wygodny dla osób, które chcą połączyć komfort posiadania wanny i kabiny prysznicowej jednocześnie. Te wykonane ze szkła i chromowanych profili wyglądają bardzo nowocześnie, a przy tym są wygodne w użytkowaniu. Wśród dostępnych na rynku modeli wyróżniają się parawany Deante Alpinia, które ten polski producent oferuje w dwóch szerokościach: 80 i 115 cm, idealnych, aby ochronić łazienkę przed zachlapaniem. Dodatkowym zabezpieczeniem są specjalne uszczelki odprowadzające spływającą wodę z powrotem do wnętrza wanny. Bezpieczne szkło hartowane, z którego wykonany jest parawan, ma 6 mm grubości i jest pokryte powłoką Active Cover, która odpycha cząsteczki wody i mydła, a dzięki temu dłużej pozostaje czyste.

deante parawan
Parawan Deante Alpinia KGA 073P i deszczownia Alpinia NAC 01AM

Deszczownia uniwersalna

deszczownica deante

Doskonałym uzupełnieniem łazienki z parawanem jest deszczownia Deante Alpinia dedykowana właśnie do wanny. Jej innowacyjna budowa sprawia, że sprawdzi się zarówno w porannym pośpiechu, jak i w wieczornych chwilach dla siebie.

Czym wyróżnia się Alpinia wśród innych deszczowni? Dzięki wylewce wannowej wygodnie i szybko przygotujemy długą, relaksującą kąpiel. Górna głowica natryskowa będzie niezastąpiona podczas brania prysznica w regenerujących strugach deszczu. Z kolei wygodna prostokątna słuchawka prysznicowa posłuży podczas wielu czynności, między innymi mycia włosów. Przyciskiem na jej rączce w łatwy sposób zmienimy rodzaj strumienia z deszczowego na delikatną mgiełkę wodną lub strumień mieszany.

Design i ergonomia

Poszczególne elementy deszczowni Alpinia są pieczołowicie dopracowane zarówno pod względem estetycznym, jak i ergonomicznym. Długość drążka można regulować od 123 do aż 160 cm, dostosowując ją do wzrostu użytkowników. Górna głowica natryskowa ma kształt kwadratu o boku 25 cm, czyli jest idealnie dopasowana do wanny z parawanem – wystarczająco duża, aby prysznic był komfortowy, a jednocześnie zapobiegająca rozchlapywaniu wody.

Bardzo poręczny w tym modelu jest też sposób przełączania źródeł wody. Za pomocą pokrętła na baterii uruchomimy górny wypływ, czyli deszczownię. Natomiast wodę między słuchawką a wylewką przełączymy wysuwając lub chowając ruchomą wylewkę wannową. Po złożeniu wylewki równolegle do ściany pozwolimy popłynąć wodzie ze słuchawki prysznicowej, a jednocześnie zyskamy w wannie dodatkowe miejsce i bezpieczeństwo podczas korzystania z natrysku. Przekręcając wylewkę z powrotem o 90 stopni w kierunku wanny, możemy w kilka minut przygotować odprężającą kąpiel.

Deante to polska marka wyposażenia łazienek – armatury, kabin i ceramiki – oraz zlewozmywaków i baterii kuchennych. Od prawie 30 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim oraz w blisko 50 krajach na całym świecie. We współpracy ze znanymi projektantami tworzy produkty, których jakość i design nagradzane są w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: Must Have, Dobry Wzór, TOP DESIGN Award i Dobry Design.

www.deante.pl

Sprawdź, gdzie kupić


art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię