Powiększ wizualnie swój pokój dzięki prostym trikom

0

Optyczne powiększenie pokoju wbrew pozorom nie musi się wiązać z kosztownym i czasochłonnym remontem ani całkowitą zmianą wystroju. Czasami wystarczy zastosować kilka sprawdzonych tricków, aby nawet niewielkie pomieszczenie prezentowało się bardziej okazale.

  1. Jak optycznie powiększyć pokój
  2. Jak optycznie powiększyć pokój kolorami
  3. Jak optycznie powiększyć pokój tapetą

Sprawdź zatem najlepsze porady, dzięki którym uda ci się powiększyć wizualnie niewielką kawalerkę, wynajmowany pokój lub mieszkanie, którego wielkość już dawno przestała spełniać oczekiwania twoje i twoich bliskich.

Jak optycznie powiększyć pokój

Już drobne działania i zmiana podejścia do pewnych czynności pozwolą ci cieszyć się efektem większego pomieszczenia. Jeżeli natomiast dodasz do tego odpowiednio dobrane lustra, to z pewnością będziesz zadowolony z efektu końcowego. Lustra to niezastąpione rozwiązanie dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak optycznie powiększyć pokój. Nadają pomieszczeniu głębi, pozwalają skorygować jego kształt, a przede wszystkim powiększają optycznie niewielkie pomieszczenia. Dodatkowo, ze względu na ogromny wybór luster, bez problemy uda ci się znaleźć takie, które będą pasowały do eleganckiego salonu, jak i te, które świetnie sprawdzą się w sypialni lub nawet kuchni.

Decydując się na postawienie lub powieszenie jednego lub większej liczby luster, sprawisz że pomieszczenie będzie wyglądało na wyższe i szersze niż jest w rzeczywistości. To jednak nie wszystko, bo dzięki lustrom – oprócz tego, że pomieszczenia stają się bardziej przestronne – każdy pokój stanie się jaśniejszy, a co za tym idzie domownicy będą w nim chętniej przebywali. Sposobów na to, jak wizualnie powiększyć pokój jest oczywiście więcej. Niektórzy na przykład decydują się na przemalowanie ścian, co jednak czasami może budzić niechęć wśród domowników. Warto również pamiętać o odkładaniu wszystkich rzeczy na miejsce, bo nawet duże pomieszczenie można szybko zagracić niepotrzebnymi drobiazgami, które są stale porozrzucane po całym mieszkaniu. Część osób niepotrzebnie rezygnuje z powiększenia pomieszczenia przy pomocy lustra, gdyż wydaje im się, że bez pomocy doświadczonego projektanta wnętrz nie uda im się osiągnąć oczekiwanych efektów. Wystarczy jednak, że zapoznasz się z krótkim poradnikiem, a na pewno samodzielnie dobierzesz takie lustro, które odmieni wnętrza twojego mieszkania. Sprawdź jak powiększyć optycznie wnętrze przy pomocy luster z artykułu – https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/meble-lazienkowe/lustra/jak-optycznie-powiekszyc-wnetrze-przy-pomocy-luster.html i już dzisiaj zadbaj o komfort domowników.

Jak optycznie powiększyć pokój kolorami

W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu, oprócz dodania luster możesz zastanowić się nad zmianą koloru mieszkania lub przynajmniej tych pomieszczeń, które wydają się najmniejsze. Do wyboru masz przemalowanie ścian lub położenie tapety. W przypadku malowania, powinieneś postawić przede wszystkim na jasne kolory. Pomalowanie ścian oraz sufitu pastelowymi odcieniami sprawi, że całe mieszkanie stanie się bardziej przestronne. Skoro więc wiesz, jak optycznie powiększyć pokój kolorami, nie pozostaje ci nic innego jak dobrać odpowiednie kolory ścian w swoim mieszkaniu. Najlepsze kolory powiększające pokój to między innymi błękit, stal, herbaciana róża, lawenda, oliwkowy oraz klasyczna biel. Czasami warto spróbować przełamać nieco kolorystykę pomieszczenia i zastosować drobne akcenty w innym kolorze. Przykładowo, jeżeli jedną ze ścian zdecydujesz się pomalować na błękitno, to do przełamania koloru możesz wykorzystać biel.

Jak optycznie powiększyć pokój tapetą

Malowanie jest jednak czasochłonne i chociaż może zostać wykonane przez osoby bez żadnego doświadczenia, to jednak w celu uzyskania idealnego efektu warto zatrudnić sprawdzonych fachowców. Zamiast więc tracić pieniądze na drogie farby i opłacać ekipę remontową, zawsze możesz zdecydować się na położenie tapety. Jest to dużo prostsze, a jeżeli kupisz tapety w odpowiednim sklepie, to dodatkowo uda ci się obniżyć koszty. Szukając odpowiedzi na pytanie jak optycznie powiększyć pokój tapetą, szybko trafisz na propozycje składające się z motywów przedstawiających ogrody, wnętrza zabytkowych budynków, krajobrazy oraz miasta. Wybór konkretnej grafiki zależy jednak tylko i wyłącznie od ciebie, przy czym tapeta optycznie powiększająca wnętrze powinna pasować do pozostałych elementów wystroju znajdujących się w danym pomieszczeniu. Niezależnie jednak od tego, na jaką grafikę się zdecydujesz, szeroki wybór tapet znajdziesz w sklepie Castorama, gdzie zawsze możesz otrzymać wsparcie sprzedawców w doborze idealnego rozwiązania. Tapety zostały podzielone na popularne kategorie (fototapety, tapety do kuchni, tapety do malowania), co pozwoli szybko znaleźć idealny wzór. Dodatkowo, wspomniany sklep oferuje również wszystkie niezbędne akcesoria (kleje, paski samoprzylepne) dzięki którym samodzielnie położysz nową tapetę i tym samym powiększysz wizualnie dowolne pomieszczenie.