Podłoga olejowana dwukrotnie

0

Na rynku pojawiły się deski podłogowe dwukrotnie pokryte olejem. Układając takie deski nie ma potrzeby olejowania ich po raz drugi zaraz po ułożeniu podłogi.

 

Powierzchnia podłogi tej podłogi jest dwukrotnie zabezpieczona olejem jeszcze na etapie produkcji. Pierwsza porcja oleju wynosi 12 – 14 g/m². Następnie podłoga jest poddawana suszeniu oraz ponownej aplikacji oleju. Dzięki zastosowaniu fabrycznego, dwukrotnego olejowania na powierzchni każdej deski, wyeliminowano zupełnie konieczność nakładania oleju, zaraz po zakończeniu montażu.

Dwukrotnie olejowana powierzchnia powoduje, że wzrasta wytrzymałość podłogi oraz jej odporność na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a także ułatwia codzienną pielęgnację. Wszystkie wyroby, wyprodukowane z zastosowaniem  tej formuły, są oznaczone logotypem ‘Natural Plus Ready for Living’.

Jak dbać o podłogę dwukrotnie olejowaną?

Po ułożeniu podłogi rekomendowana jest aplikacja  środka  konserwującego powierzchnię o nazwie „Freshen Up” zaraz po zainstalowaniu podłogi oraz do codziennej pielęgnacji.  „Floor Soap” to zwykłe mydło, przeznaczone do zmywania podłogi raz jakiś czas. Natomiast w przypadku wnętrz publicznych, narażonych na duże natężenie ruchu, oraz do stosowania w mieszkaniach i domach okresowo (np. raz na pół roku) polecany jest olej o nazwie „Natural Oil”, który przywraca olejowanym podłogom ich cenne właściwości.