Płyta ze spieków kwarcowych do wykończeń ścian, podłóg, mebli

0

Płyty ze spieków kwarcowych Laminam to jeden z „najgorętszych” debiutów w obszarze materiałów wykończeniowych.

Spieki kwarcowe to kompozycja naturalnych materiałów, takich jak: kwarc, ił łupki, skała granitowa i pigmenty ceramiczne. Granulat z powyższych surowców zostaje najpierw sprasowany. Następnie stosowana jest innowacyjna technologia spiekania granulatu, który wypalany  jest w temperaturze 1220 stopni.

Dzięki tej metodzie powstają wielkoformatowe płyty Laminam, które są idealnie płaskie i mogą być docinane na konkretny wymiar  z bardzo dużą dokładnością. Płyty Laminam dostępne są w rozmiarze 300 cm x 100 cm przy jednoczesnej grubości zaledwie 3 milimetrów.

Płyta ze spieków kwarcowych – zastosowanie

Płyty ze spieków kwarcowych mogą być używane jako wykończenie podłóg, ścian i mebli. Często wykonywane są w nich także blaty kuchenne oraz łazienkowe parapety.

Płyty Laminam to materiał bardzo wytrzymały, który poza dekoracją wnętrz stosowany jest m.in. jako okładzina elewacji budynków.

Obecnie portfolio marki Laminam liczy ok. 150 wzorów imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę.

Płyta ze spieków kwarcowychPłyta ze spieków kwarcowych

Parametry techniczne płyt Laminam

Płyty Laminam są trwałe i odporne na uszkodzenia i jednocześnie cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg. Dodatkowo płyty te odporne są na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni.

Spieki kwarcowe od Laminam doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów, są bardzo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Właściwości płyt pozostają niezmienne nawet przy intensywnej eksploatacji i częstym czyszczeniu.

Płyta ze spieków kwarcowych

Płyta ze spieków kwarcowych