Pilarki tarczowe Festool HK55, HK 85 i HKC55 – po prostu lepsze cięcie

0
HK55 05 glowne

Pilarki tarczowe HK 55, HK 85 i HKC 55, prezentują wszechstronność  zastosowania w konstrukcjach drewnianych przez możliwość pracy z szyną prowadzącą FS (HK55, HKC55) oraz prowadnicą FSK (HK85).  Silnik, dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu zapewnia maksymalną prędkość cięcia oraz szybkość pracy w warsztacie, budowie czy na montażu. 

Wraz z pilarkami tarczowymi HKC 55, HK 55 i HK 85, Festool prezentuje nową generację osłon wahadłowych z dostosowanym systemem prowadnic, wyjaśnia Sławomir Trojan – Trener Festool Polska. W pierwszej połowie 2015 roku powstała idea akumulatorowej pilarki tarczowej HKC 55 z nową prowadnicą FSK. Pilarki sieciowe HK55 i HK85 imponują wszechstronnym zastosowaniem i pozwalają na błyskawiczne połączenie maszyny z szyną prowadzącą FS oraz prowadnicą FSK.

HK55 03

Nowy system cięcia dla większej niezależności – łączy precyzje i efektywność z doskonałą łatwością obsługi i ergonomii. Bezprzewodowa pilarka tarczowa HKC 55 wraz z HK 55 i HK 85 współpracują z szyną prowadzącą FS i prowadnicą FSK.

Kolejnymi zaletami są: system hamulca, funkcja centralnego zacisku oraz  regulacja kąta cięcia w zakresie od 0o do 60o w obu kierunkach. Wbudowana w prowadnicę FSK guma powoduje automatyczny powrót pilarki do pozycji wyjściowej. Pozwala to na powtarzalne i szybkie cięcie. W połączeniu z szyną prowadzącą FS pilarki tarczowe HK 55 i HK 85 zapewniają bezpieczeństwo i precyzyjne cięcie płyt drewnopochodnych.

HK55 06

Pilarka tarczowa HK 55 z prowadnicą FSK to optymalne połączenie do precyzyjnego cięcia poprzecznego.

HK 55 – wszechstronna

HK 55 o mocy 1200 watt z elektroniczną regulacją obrotów jest zaprojektowana jako narzędzie uniwersalne. Wyposażona została w osłonę wahadłową współpracującą z szyną prowadzącą FS i prowadnicą FSK. Zakres funkcji obejmuje również regulację głębokości cięcia w zakresie od 0 do 55 mm z funkcją zagłębiania oraz regulację kątową cięcia do 50o. Bezpieczeństwo zapewnia szybko działający hamulec oraz klin rozszczepiający.

HK 85 – duża moc

HK85 01

Nowa osłona wahadłowa w HK 85 od Festool

Silnik w HK 85 o mocy 2300 watt z wysokim momentem obrotowym gwarantuje szybki postęp prac przy obróbce drewna litego. Dodatkowym jej zastosowaniem jest możliwość wykonywania wręgów w układzie wzdłużnym oraz poprzecznym. Maksymalna głębokość wręgowania wynosi 35 mm, a szerokość zawiera się w przedziale od 16 do 25 mm. HK 85 oferuje płynną regulację głębokości cięcia od 0 do 85 mm z funkcją zagłębiania oraz regulacją kątową do 60o. Dla większej wygody i bezpieczeństwa podczas cięcia, oba modele zostały wyposażone w osłonę wahadłową.

HK85 05

Regulacja kąta cięcia z centralnym zaciskiem od 0 do 60°

Nowa pilarka tarczowa dostępna jest w różnych wariantach wyposażenia. W Systainerze , w zestawie z szyną prowadzącą FS lub prowadnicą FSK.

HKC 55 – większa niezależność i precyzja

HK85 07

Precyzyjne prowadzenie: Wszechstronność nowych pilarek tarczowych w połączeniu z systemem prowadnic Festool.

Ręczna pilarka HKC 55 z prowadnicą FSK zapewnia większą mobilność i pokazuje co tak naprawdę potrafi pilarka na dachu – także bez gniazda i przeciągania przewodów. Z dołączoną prowadnicą FSK tworzy błyskawicznie mobilny i poręczny system do przycinania, umożliwiający precyzyjne cięcie pod kątem.

Serwis all-inclusive obejmuje dodatkową ochronę przed kosztami napraw przez 36 miesięcy.
Więcej informacji znajduje się u Autoryzowanych Partnerów handlowych Festool lub na stronie: www.festool.pl/ciesielstwo

4budowlani

4budowlani2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię