Ogród, taras i salon – w jaki sposób spójnie zaaranżować te przestrzenie?

0
taras polaczony z salonem

Otwarta aranżacja salonu, kuchni i jadalni wpisała się już na dobre do wielu projektów nowoczesnych domów. Projektanci idą jednak o krok dalej i do połączeń tych pomieszczeń dodają jeszcze taras. To zarówno świetny sposób na powiększenie optyczne powiększenie przestrzeni, jak i zyskanie metrażu na spędzanie czasu na przykład z rodziną i przyjaciółmi.

Kluczem do aranżacyjnego sukcesu połączenia wszystkich tych pomieszczeń jest wybór odpowiedniej nawierzchni. Ta powinna się dobrze sprawdzić zarówno we wnętrzu, jak i poza nim. Oddzielone jeszcze niedawno strefy będą się wzajemnie przenikać także za pomocą spójności aranżacyjnej. To tak, jak w przypadku np. łazienki – od kilku sezonów przestała być jedynie salonem kąpielowym. Teraz do jej anturażu wkracza design, który gości też na przykład w pokoju dziennym. Pomieszczenia w domu stają się więc integralną częścią, każde z nich jest niejako jego wizytówką.

polaczenie salonu i tarasu

Płytki tarasowe – zwróć na nie uwagę

Funkcjonalność przede wszystkim – to złota zasada, która powinna przyświecać każdemu, który chce wybrać dobrej klasy płytki. Te które pojawią się zarówno w salonie, jak i na tarasie powinny nie tylko spełniać nasze wymogi pod względem designu, ale także, a może przede wszystkim – posiadać dobre parametry techniczne.

Bardzo ważne jest więc to, aby płytki do salonu czy tarasu były odporne na ścieranie, ponieważ przechodząc między tymi pomieszczeniami, możemy nanosić piasek, który porysowałby zbyt delikatne kafle. Stawiajmy więc na co najmniej III klasę ścieralności. Kolejna kwestia – antypoślizgowość. Warto jest wybrać modele oznaczone symbolem R10 lub wyższym. Nie możemy również zapomnieć o tym, aby sprawdzić czy płytki, na które się zdecydowaliśmy są mrozoodporne. Pamiętajmy, że pogoda bywa kapryśna, a nasza nawierzchnia musi przetrwać zarówno upalne lipcowe dni, jak i mroźne grudniowe wieczory.

fot.mat. prasowe