Nowoczesne i funkcjonalne domy z dachem płaskim

0
nowoczesny dom z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Ciekawe formy z atrakcyjną elewacją i komfortowym wnętrzem podbijają serca miłośników nowoczesnej architektury. Stropodachy mają wiele atutów – można na nich posadzić rośliny, urządzić taras widokowy, a nawet zbudować mały basen.

Dom z płaskim dachem ma wiele zalet, których próżno szukać wśród projektów domów ze spadzistą połacią. Do najistotniejszych należy ich ekonomiczny charakter – powierzchnia dachu zostaje ograniczona do minimum, a pomieszczenia na ostatniej kondygnacji zachowują stałą wysokość, która pozwala na swobodę aranżacji.

Stropodach to doskonałe miejsce do zaaranżowania atrakcyjnej strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu – na płaskim dachu można urządzić taras z pięknym widokiem, ogród, przydomowy zielnik, a nawet niewielki basen. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla właścicieli niewielkich działek – wykonanie zielonego dachu pozwala na powiększenie strefy ogrodowej – 50% powierzchni tarasów i stropodachów zielonych wlicza się do powierzchni terenu biologicznie czynnej.

Dla inwestora o wysokiej świadomości ekologicznej, duże znaczenie ma również możliwość „zwrócenia” naturze cząstki tego, co zostało zabrane przez zabudowę przestrzeni. Decyzję o aranżacji ogrodu lub tarasu na dachu, warto podjąć już na etapie projektowania domu – pozwoli to zaplanować najlepsze rozwiązania konstrukcyjne dla projektowanej funkcji, zapewniając profesjonalne wykonanie i bezawaryjne użytkowanie.

Nowoczesne i funkcjonalne domy z dachem płaskim

Nowoczesne i funkcjonalne domy z dachem płaskim

Moda na dom z płaskim dachem

Rozwój nowych technologii w dziedzinie budowy dachów płaskich, w szczególności materiałów termoizolacyjnych, specjalnych okien i systemów uszczelnień spowodował, że zastosowanie dachu płaskiego stało się dziś bezpieczne i trwałe, co dało szereg nowatorskich możliwości w kształtowaniu architektury. Nowoczesne projekty, energooszczędne rozwiązania oraz  innowacyjne produkty sprawiają, że domy z płaskimi dachami już wkrótce mogą zmienić nasz krajobraz, dekorując go swoją wyjątkową urodą.

Nowoczesna architektura otwiera wnętrza na otoczenie. Duże przeszklenia wykorzystują zyski ciepła od słońca i optymalnie doświetlają wszystkie pomieszczenia – zgodnie z aktualnym trendem – korzystamy z każdej możliwości zaproszenia do środka dobrej, naturalnej energii.

W budynkach z płaskimi dachami często zdarza się, że wewnątrz istnieją pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych. Idealnym rozwiązaniem są wówczas okna zaprojektowane specjalnie do stropodachów. Niedawno na rynku pojawiły się specjalne okna do dachów płaskich, które mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i termoizolacyjne oraz rewelacyjnie doświetlają wnętrze naturalnym światłem, zapewniając domownikom komfort, jasnej, przytulnej przestrzeni.

źródło: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG