Nowe zaprawy fugowe Sopro

0
Nowe zaprawy fugowe Sporo

Oferta produktowa Sopro poszerzyła się o nowe zaprawy fugowe: FEP Plus, PFM oraz FL FLOOR.

  • FEP Plus – ułatwiająca i przyspieszająca prace glazurnicze następczyni fugi inwestycyjnej FEP,
  • PFM – jeszcze bardziej wytrzymała zaprawa, przeznaczona do spoinowania kostki brukowej,
  • FL FLOOR – rozpływna zaprawa fugowa oszczędzająca czas glazurnika, której bardzo płynna konsystencja pozwala na szybkie fugowanie nawet bardzo dużych powierzchni  w pozycji stojącej za pomocą specjalnej rakli,
  • do szerokiej palety barw dobrze znanych zapraw dołączył zaś nowy odcień szarości – basalt 64.

ZaprawaFEP Plus

Zaprawa ta ma zmienioną recepturę, która, jak zapewnia producent, pozwala uzyskać jeszcze lepsze parametry obrabialności. Producent wykorzystał do jej produkcji mniejsze kruszywo, która ułatwia obróbkę i przyspiesza prace glazurnicze. Dodatkowo, nowy skład pozwala na dłuższy okres przechowywania produktu, wydłużony w tym wypadku o 18 miesięcy – FEP PLUS zachowa swoje właściwości przez 2 lata od momentu pierwszego otwarcia opakowania.

Sopro wprowadziło do oferty 9 kolorów zaprawy FEP PLUS, a także, co jest zupełną nowością – fugę transparentną, wytworzoną ze specjalnie dobranego kruszywa. FEP PLUS wzbogacono o  naturalnie barwione piaski kwarcowe, co gwarantuje uzyskanie wyrazistej i trwałej kolorystyki. Zaprawę można również połączyć ze srebrnym lub złotym brokatem z oferty Sopro. Produkt dostępny w worku 5 kg.

Zaprawa PFM

Zaprawa PFM to cementowa, szybkowiążąca, zawierająca tras zaprawa do fugowania kostki brukowej. Fuga ta przeznaczona jest do szczelin o szerokości od 5 do 30 mm. Szczególnie poleca się ją do stosowania na drogach, w mocno obciążonych strefach hamowania i ruchu, ale może być także użyta w małej architekturze ogrodowej i krajobrazowej. Nowa, udoskonalona receptura gwarantuje  podniesioną wytrzymałość na ściskanie o kilkadziesiąt procent – w nowej zaprawie PFM wynosi bowiem 55 N.

Zaprawa FL FLOOR

Zaprawa ta ma płynną konsystencję, co pozwala na wbudowanie fugi na dużej powierzchni w krótkim czasie, niwelując konieczność niewygodnej pozycji podczas spoinowania. FL FLOOR może być bowiem aplikowana na stojąco za pomocą specjalnej rakli, co w znacznym stopniu eliminuje ból kręgosłupa i kolan podczas długich godzin prac glazurniczych.

Zaprawa FL FLOOR dzięki technologii Mikrodur® cechuje się wysoką odpornoscią na obciążenia mechaniczne i ścieranie. Ma również wysoki stopie wytrzymałości termicznej oraz reakcji na agresywne środki chemiczne, co co sprawia, że idealnie sprawdzi się w obiektach przemysłowych, biurowcach, obiektach handlowych oraz budynkach użyteczności publicznej, a także w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. Zaprawa występuje w 4 kolorach: szarym, betonowo szarym, antracytowym oraz bazaltowym z możliwością wzbogacenia srebrnym lub złotym brokatem. Produkt dostępny w opakowaniu 25kg.