Multipor 3 do ocieplania glifów

0

Multipor o grubości 3 cm to nowy rodzaj mineralnych płyt izolacyjnych idealny do ocieplania od wewnątrz tych miejsc, które wymagają cienkiej warstwy izolacji, takich jak np. glify okienne i drzwiowe. Doskonale nadają się również do ocieplenia ścian przy wymianie okien na nowe, jako „ciepły montaż okien”.

Mineralne płyty Multipor o grubości 3 cm są idealnym rozwiązaniem do ocieplenia glifów, we wszystkich rodzajach otworów okiennych i uzupełniają dotychczasową ofertę mineralnych płyt izolacyjnych Multipor, ze względu na możliwość ocieplenia tak newralgicznych miejsc, jak glify okienne. Mogą być stosowane w każdym typie budynku, niezależnie od sposobu ich ocieplania.

Płyta mineralna – sposoby izolacji

Ich zaletą jest łatwość obróbki i szybkość montażu. Płyty można przycinać do wymaganego rozmiaru, a dzięki dogodnemu formatowi 60×25 cm można je przyklejać zarówno w pionie, jak i poziomie.

Multipor 3 cm mocuje się do glifów okiennych, analogicznie do montażu płyt Multipor o innej grubości do powierzchni pełnych ścian i stropów, za pomocą zaprawy lekkiej Multipor. Struktura płyt pozwala na osiągnięcie dużej trwałości warstwy ocieplenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku takich miejsc, jak glify okienne – bardziej narażonych na uszkodzenia niż powierzchnia zewnętrzna ścian. Dzięki swojej plastyczności i łatwości obróbki Multipor 3 cm nadaje się do ocieplania glifów w oknach o nietypowych kształtach – łukowych, okrągłych, itp.

Parametry:

  • Długość: 600 mm
  • Szerokość: 30 mm
  • Wysokość: 250 mm
  • Gęstość objętościowa: ≤ 150 kg/m³
  • Współczynnik przewodzenia ciepła w stanie suchym: λ10,dry=0,05 W/(mk)
  • Współczynnik oporu dyfuzyjnego: μ=3/5
  • Reakcja na ogień: klasa A1 (niepalny)