Mieszarki, które rosną wraz z użytkownikiem – unikalny mechanizm regulacji wysokości! – kompaktowe mieszarki Festol

0
Festool mieszadła

Z serią mieszarek MX, FESTOOL wprowadził na rynek prawdziwą innowację – unikalny, opatentowany system ErgoFix. Prawidłowa pozycja ciała niezwykle ułatwia pracę podczas wykonywania trudnych i wyczerpujących czynności, do których należy mieszanie. Poza ergonomią, mieszarki charakteryzuje także niezwykła trwałość oraz moc. Urządzenia te są idealnie dostosowane do codziennej pracy na budowie.

brt mx1000eef 767999 a 06a Derivat JPG 300DPI

FESTOOL, niemiecki producent elektronarzędzi, opatentował system regulacji ErgoFix, który umożliwia mieszanie w pozycji wyprostowanej. System ten można łatwo i bez użycia jakichkolwiek narzędzi ustawić w jednej z 5 pozycji, dopasowując wysokość roboczą urządzenia do wzrostu użytkownika. Oznacza to znacznie mniejsze obciążenie dla kręgosłupa, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku mieszania dużych ilości ciężkich materiałów, a także może zagwarantować ergonomiczną pracę wielu użytkownikom. Przy tym może być wykorzystywana do rozmaitych zastosowań – od mieszania płynów po trudne i wymagające mieszanie najcięższych materiałów.

Kolejny ergonomiczny szczegół techniczny to równoległy uchwyt. Dwie części uchwytu są od siebie optymalnie oddalone, zapewniając łatwe i wygodne prowadzenie mieszarki. Dodatkowo uchwyt pokryty jest gumą, dzięki czemu urządzenie trzyma się w dłoniach pewnie i bezpiecznie. Oznacza to jeszcze wyższy komfort pracy.

brt mx1000eef 767999 p 01b Derivat JPG 300DPI

Wszystkie modele wyposażone są w system szybkiej wymiany FastFix, który idealnie nadaje się do stosowania w surowych warunkach placu budowy, oferując przy tym wiele korzyści dla użytkownika. Przede wszystkim system szybkiej wymiany umożliwia beznarzędziowe odłączenie mieszadła od mieszarki. A to z kolei oznacza łatwiejszy transport, bezproblemowe czyszczenie oraz wygodną możliwość szybkiej wymiany mieszadeł.

 FESTOOL podnosi również poprzeczkę dotyczącą żywotności mieszarek. Przekładnia o odpowiednich parametrach i precyzyjnym ułożyskowaniu w odlewanej ciśnieniowo obudowie z aluminium wykazuje ponadprzeciętną trwałość. Wyłącznik jest chroniony przed zanieczyszczeniami (farbą, pyłem itp.) za pomocą gumowej, przezroczystej osłony. Większa trwałość narzędzia oznacza brak przestojów, które zabierają czas i są kosztowne. Stabilne gumowe nakładki na krawędziach skutecznie chronią maszynę przed uszkodzeniami. Umożliwiają także pewne oparcie urządzenia np. o ścianę. Użytkownik ma więc do dyspozycji mieszarkę, która wytrzymuje wszelkie obciążenia spotykane na co dzień na budowie.

brt mx1000eef 767999 p 02a Derivat JPG 300DPI

Ciągłe udoskonalanie właściwości zapraw, gipsu czy farb wymaga zapewnienia optymalnej metody mieszania. Mieszarki MX, dzięki nowoczesnym silnikom z elektroniką typu Constant, gwarantują doskonałe rezultaty mieszania także w przypadku pracy ciągłej. Przełącznik zwiększania prędkości oraz regulator obrotów pozwalają idealnie dostosować prędkość i siłę mieszania do rodzaju materiału – aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Wszystkie modele wyposażone są fabrycznie w regulację wysokości ErgoFix oraz w system szybkiej wymiany FastFix. Adapter ErgoFix posiada możliwość mocowania mieszadeł na gwint M14.

brt mx1200eef 768004 a 01a Derivat JPG 300DPI

MX 1000 E EF o mocy 1020 W jest mieszarką jednobiegową, uniwersalną, przeznaczoną do mieszania materiałów w ilości do 40 l.

MX 1002 E EF o mocy 1020 W jest wyposażona w przekładnię 2-biegową. Drugi bieg służy do szybkiego i lekkiego mieszania farb, mas wyrównujących, klejów do płytek itp. materiałów o wadze do 40 l.

MX 1200 E EF, jednobiegowa mieszarka o mocy 1200 W, przeznaczona jest do mieszania większych ilości materiałów, do 60 l.

MX 1202 E EF ma moc 1200 W, 2-biegową przekładnię, dzięki temu można niezawodnie mieszać duże ilości jastrychu, betonu i tynków, do 70 l.

MX 1602 E EF ma moc 1500 W, 2-biegową przekładnię i umożliwia jeszcze szybsze i łatwiejsze mieszanie, nawet materiałów o dużej ciągliwości w ilości do 90 l.

Wszystkie modele proponowane są w zestawach różniących się rodzajem mieszadła.

brt mx1202eef 768008 a 01a Derivat JPG 300DPIOprócz szerokiej gamy mieszarek, FESTOOL oferuje także praktyczny przewodnik, dzięki któremu można samodzielnie dobrać urządzenie oraz rodzaj mieszadła do konkretnego zastosowania.Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.festool.pl/ergofix. Kompletny katalog produktów oraz lista Dystrybutorów zawsze dostępne na www.festool.pl .