Międzynarodowe Centrum Kongresowe otrzymało Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015

0
Międzynarodowe Centrum Kongresowe otrzymało Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) zostało zwycięzcą piątej edycji konkursu architektonicznego tygodnika „Polityka”. Obiekt otrzymał nagrodę za oryginalność oraz sposób w jaki wpisuje się w otoczenie. Jest to kolejne wyróżnienie dla tego centrum kongresowego. 

Nagroda Architektoniczna Polityki to dla nas nobilitacja i potwierdzenie, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to jeden z najlepszych obiektów przestrzeni publicznej w naszym kraju. Jego jakość, poza przyznanymi nagrodami, potwierdzają również partnerzy zgłaszający się z zapytaniami o możliwość organizacji konferencji, targów i wydarzeń kulturalnych – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Nagrody za najlepsze realizacje architektoniczne tygodnik „Polityka” przyznaje od 2011 roku. Nominacje zgłaszają architekci, historycy sztuki oraz dziennikarze. W piątym finale konkursu o Nagrodę Architektoniczną Polityki rywalizwały również: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, Narodowe Centrum Muzyki we Wrocławiu, dom w Brennej KWK Promes i przedszkole „Żółty słonik” w Ostrowi Mazowieckiej.

MCK, obok Nagrody Architektonicznej Polityki 2015, otrzymało dotychczas wyróżnienia:

  • Gran Prix Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015,
  • Meeting Planer Power Award 2015 – nagrodę za najlepsze centrum kongresowe w Polsce,
  • tytuł Bryła Roku 2015, nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny roku,
  • statuetka TOP Inwestycji Komunalnej 2015.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe otrzymało Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię