Lodówka na miarę potrzeb – sprawdź co potrafią nowoczesne chłodziarki!

0
Lodówka na miarę potrzeb sprawdź co potrafią nowoczesne chłodziarki glowne

Jedni podczas poszukiwania lodówki kierują się przede wszystkim ceną tego typu urządzeń, inni wybierają sprzęt ze względu na jego wzornictwo wpisujące się doskonale w wystrój wnętrza, a jeszcze inni biorą pod uwagę pojemność czy klasę energetyczną urządzenia. Eksperci radzą jednak, aby podczas zakupów zwracać uwagę przede wszystkim na parametry technologiczne. Jak znaleźć idealnie dopasowaną do swoich potrzeb lodówkę?

Możliwości nowoczesnych lodówek

Producenci nowoczesnych lodówek starają się dostarczyć swoim klientom rozwiązania sprawiające, że korzystanie z tego typu sprzętu będzie wygodne, a zarazem przechowywane produkty żywnościowe zachowują świeżość na dłużej. Wśród innowacyjnych funkcji znaleźć można m. in. dodatkowe drzwi zapewniające dostęp do często wyjmowanych przekąsek lub napojów bez otwierania dużych drzwi, czy wyświetlacz pokazujący zawartość lodówki. Zarówno jedna jak i druga opcja ma ograniczyć częstotliwość otwierania chłodziarki, a tym samym zapobiegać niepotrzebnemu ogrzewaniu się wnętrza i pozytywnie wpływać na wydajność urządzenia. To jednak nie wszystko – nowoczesny sprzęt sam się diagnozuje, a nawet może zrobić za nas zakupy. Czy tego typu rozwiązania są niezbędne w lodówce? Niektórzy uważają je za praktyczne udogodnienia, inni zaś widzą w nich niepotrzebną fanaberię. Jak więc wybrać lodówkę w pełni odpowiadającą naszym oczekiwaniom?

Praktyczne funkcje

Wiele osób podczas kupowania lodówki podejmuje decyzję na podstawie jej pojemności bądź wyglądu i trudno się temu dziwić – w końcu solidność konstrukcji, wielkość czy wzornictwo chłodziarki ocenić można wizualnie. Warto jednak zainteresować się również innymi parametrami, których na pierwszy rzut oka nie widać. Nowoczesne lodówki – nawet te bez wyświetlacza na drzwiczkach czy kamery wewnątrz – mają ciekawe rozwiązania, które zapewniają idealne warunki do przechowywania żywności i przedłużają znacząco świeżość trzymanych w nich produktów. Przykładem możemy być funkcja Flexi Use w lodówkach Indesit, która gwarantuje odpowiednią temperaturę dla mięsa i ryb albo owoców i warzyw. Producenci nowoczesnych chłodziarek starają się zapewnić użytkownikom oferowanego przez siebie sprzętu również możliwość rozmieszczenia półek czy szuflad zależnie od potrzeb – w ten sposób można więc np. zwiększyć pojemność zamrażalnika. Przydatnymi podczas codziennego użytkowania lodówki funkcjami są również wbudowany w drzwiczki dozownik lodu i zimnej wody, czujnik otwartych drzwi czy automatyczne rozmrażanie.

O czym pamiętać podczas kupowania lodówki?

  • Pojemność. Wielkość lodówki powinna być dostosowana do liczby domowników, a dodatkowo uwzględniać częstotliwość zakupów żywnościowych – im rzadziej kupujemy jedzenie, tym więcej miejsca na jego przechowywanie powinna zapewnić lodówka. Warto też uwzględnić rodzaj produktów, jakie zamierzamy w chłodziarce trzymać. Jeśli często sięgamy po warzywa i owoce, dobrym wyborem będzie model z pojemną szufladą, zaś w przypadku osób chcących dłużej przechowywać przygotowane posiłki istotne znaczenie będzie miała wielkość zamrażalnika.
  • Klasa energetyczna. Lodówka to urządzenie, które pracuje nieprzerwanie przez całą dobę, dlatego warto poszukać urządzenia zapewniającego odpowiednie warunki do przechowywania żywności zużywającego jednocześnie jak najmniej energii elektrycznej. Aby obniżyć wysokość rachunków za prąd warto więc wybrać model należący do klasy energetycznej A.
  • Poziom emitowanego hałasu. Ten parametr ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku kuchni połączonych z salonem. Pracujące głośno urządzenie może być uciążliwe podczas relaksu czy podejmowania gości.
  • Rozmiar. Przed wyruszeniem na zakupy do sklepu ze sprzętem AGD warto zmierzyć jak dużo miejsca mamy na wstawienie lodówki w kuchni. Oprócz wnęki na lodówkę należy też sprawdzić szerokość drzwi. Dlaczego? Zdarza się, że wymarzony i idealnie dopasowany pod każdym względem model nie mieści się w drzwiach wejściowych albo kuchennych.

art. sponsorowany