Lekki Strop Panelowy SMART – nowoczesność i oszczędność w jednym

0

 

Branża budowlana nie pozostaje obojętna na innowacje technologiczne i światowe trendy. Udowadnia to wciąż rosnąca popularność stropów panelowych, które dzięki swoim niezwykłym właściwościom redukują koszty inwestycji oraz skracają czas budowy do minimum. Najlepszym przykładem na to jest  Lekki Strop Panelowy SMART firmy KONBET, który już od trzech lat rewolucjonizuje polski rynek.

Prawidłowo dopasowany system stropowy może znacznie zmniejszyć późniejsze koszty eksploatacji budynku, a na etapie budowy pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze. Wiedzą o tym specjaliści z branży budowlanej, którzy na etapie planowania domu radzą w pierwszej kolejności przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom.

  • Strop jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budowli. Dzieli kondygnacje budynku, przenosząc obciążenia, jakie na niego działają – tłumaczy Artur Kisiołek z firmy KONBET.
    Wybór odpowiedniego stropu jest ważną decyzją, wiąże się bowiem z przewidywaną wielkością inwestycji w chwili obecnej oraz parametrami takimi jak termoizolacyjność, które odgrywają ważną rolę w późniejszych kosztach eksploatacji.   

W Polsce przez wiele lat najczęściej stosowanymi stropami były systemy gęstożebrowe, np. Teriva oraz stropy monolityczne –  zalewane w całości na budowie. Rozwiązania te uważane są jednak za  przestarzałe. W obu przypadkach używa się betonu, na którego związanie należy czekać aż do czterech tygodni. W tym czasie nie mogą być wykonywane inne prace na budowie, następuje zatem bardzo kosztowna przerwa.

Tę kluczową niedogodność eliminują lekkie stropy panelowe, które gotowe dowożone są na miejsce budowy. Systemy tego typu można zamontować nawet w kilka godzin, bez przerywania pozostałych prac na budowie.

O rodzaju systemu stropowego w projekcie decyduje konstruktor, jako inwestorzy możemy mu jednak zasugerować preferowane rozwiązanie. W przypadku inwestycji, w których liczy się czas budowy niezastąpione będą nowoczesne rozwiązania prefabrykowane. Warto na nie zwrócić uwagę, gdy nie chcemy przerywać pracy na budowie na wiele dni, a zależy nam także na najwyższych parametrach akustycznych i termoizolacyjnych. Dewiza czas to pieniądz sprawdza się także na budowie, należy więc zastanowić się nad systemami redukującymi długość inwestycji.

Lekki Strop SMART firmy KONBET obecny jest na polskim rynku już od trzech lat,  jednak wciąż zyskuje sobie  nowych fanów. SMART spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego budownictwa. Poprawia termoizolacyjność budynków oraz pomaga dbać o ochronę środowiska.  Ponadto układa się go szybko, a do jego montażu niepotrzebne jest drewno szalunkowe, a betonu używa się jedynie do wypełnienia przestrzeni pomiędzy płytami tzw. złączy dyblowych.

Lekki Strop Panelowy SMART – oszczędność czasu i pieniędzy

Niska masa własna SMARTA, uzyskana poprzez redukcję wysokości konstrukcyjnej stropu sprawia, że do zamontowania tego systemu wystarczy lekki dźwig HDS. Strop SMART należy do najlżejszych tego typu stropów na rynku, jest lżejszy od stropów ceramicznych np. Porotherm, Fert czy TERIVA. Poszczególne elementy Lekkiego Stropu Panelowego to moduły, które można łączyć w dowolnej konfiguracji, uzyskując różne rozpiętości. Zależą one od wysokości konstrukcyjnej i wynoszą odpowiednio: dla wysokości 20 cm – od 2.4m do 9.3m, dla wysokości 15 cm – od 2,4m do 7,2m.

Producent Lekkiego Stropu Panelowego Smart zaznacza także, że jedną kondygnację może ułożyć dwóch pracowników zaledwie w dwie godziny! Taka oszałamiająca szybkość montażu sprawia, że rozwiązanie to nie tylko przyspiesza czas budowy, ale eliminuje także konieczność wynajmowania dużej ekipy budowlanej i ciężkiego sprzętu na wiele godzin. Wybierając strop SMART, unika się także kosztów związanych z nadlewaniem betonu.

Znakomita izolacyjność akustyczna – to kolejna cecha wyróżniająca strop SMART pośród innych systemów. Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem, sprawiają, że akustyka tego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych. Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi bowiem 54 dB, jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych. Zastosowanie stropu SMART pozwala także uniknąć nieporządku na placu budowy, pojawiającego się przy okazji użycia innych systemów, jak np. zalegające stemple, deski, palety itp.

Lekkie stropy panelowe to przyszłość polskiego budownictwa jednorodzinnego. Obniżone koszty robocizny i materiału sprawiają, że koszty inwestycji w ostatecznym rozrachunku okazują się niższe, niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych rozwiązań. Zalety, z którymi trudno konkurować, sprawiają, że Lekki Stop Panelowy SMART docenia coraz więcej indywidualnych inwestorów oraz deweloperów.

Producent udostępnił Klientom stronę zawierającą kompletną bazę informacji o produkcie www.stropsmart.pl

 

 

KONTAKT

Konarzyce, ul. Lipowa 6,
63-130 Książ Wielkopolskitel.: 61 28 22 110
fax: 61 28 22 105
kom.: 516 058 013
e-mail:poczta@konbet.com.pl
Oddział Poznań
ul. św Wincentego 11,
61-003 Poznańtel.: 61 877 25 81
fax: 61 855 24 91
kom.: 516 058 014
e-mail: poznan@konbet.com.pl