Kraków dla artysty, Kraków dla biznesmena

0
Wynajem kawalerki w Krakowie

Legenda głosi, że w Krakowie czas płynie wolniej niż w pozostałych miastach Polski, a życie toczy się lekko i przyjemnie. Każdy, kto choć raz odwiedził to piękne miasto, przyzna, że w tej historii jest ziarno prawdy (a może i dwa). Kraków to z jednej strony miasto artystów i marzycieli, z drugiej zaś nie brakuje tu biznesmenów i coraz to nowych inwestorów. Co roku przyjeżdżają tu tysiące studentów, by rozpocząć naukę na jednych z najlepszych uczelni w kraju, a także w Europie. Dawna stolica Polski to również miasto pełne możliwości i bez wątpienia niemal każdy z nas znajdzie tu miejsce dla siebie.

Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

Zalet mieszkania w Krakowie jest naprawdę dużo. Przede wszystkim to piękne, stare miasto z niezwykłą architekturą i ciekawą historią. Na uwagę zasługują też oryginalne krakowskie tradycje oraz setki legend związanych z tym miejscem. Kraków to także odwieczne miasto artystów, którzy potrafią doskonale wykorzystać potencjał grodu Kraka i tworzą magiczną aurę, przez co każdy, kto był tu choć raz, chce wracać i wracać. Kraków to jednocześnie nowoczesne miasto pełne perspektyw. Stosunkowo łatwo tu o dobrze płatną i rozwijającą pracę, a koszty utrzymania nie są przesadnie wysokie. Wielu zagranicznych i rodzimych inwestorów lokuje swój kapitał w tym mieście, tworząc nowe miejsca pracy i rozwijając przemysł oraz biznes.

Zaletą Krakowa jest także to, że mimo swego przywiązania do tradycji i historii, idzie z duchem czasu i odpowiada na potrzeby współczesnych mieszkańców. Powstaje tu wiele inwestycji związanych ze świadomym i nowoczesnym trybem życia, m.in. co roku budowane są ścieżki rowerowe oraz otwierane są nowe instytucje kultury. Kraków tętni życiem dwadzieścia cztery godziny na dobę, dlatego w tym mieście nie można się nudzić. Dla osób, które jednak czasami potrzebują zupełnej ciszy i absolutnego spokoju, mamy dobrą wiadomość – w góry dostaniecie się zaledwie w kilka godzin, a i w samym Krakowie znajdziecie mnóstwo cichych miejsc, w których odpoczniecie i naładujecie akumulatory.

Zaletą miasta Kraka jest również obecność jednych z najlepszych w kraju uczelni wyższych. Dodaje to miastu nie tylko prestiżu, ale także sprawia, że to miejsce, w którym żyje wielu specjalistów z najrozmaitszych dziedzin, co daje doskonałe podłoże do rozwoju gospodarczego.

Dlaczego nie warto przeprowadzać się do grodu Kraka?

Zła sława Krakowa jest związana przede wszystkim z zanieczyszczonym powietrzem. Miasto znajduje się bowiem w miejscu z kiepską cyrkulacją powietrza, co sprzyja tworzeniu się smogu. Złośliwi twierdzą nawet, że krakowskie powietrze można zobaczyć. Rzeczywiście poziom zanieczyszczenia powietrza w Krakowie jest wyższy niż w innych miastach Polski, ale specjaliści od dawna alarmują i robią wszystko, by poprawić tę sytuację. Niewątpliwym minusem życia w Krakowie są również wszechobecni turyści.

Miasto co roku odwiedzają tysiące osób, co sprawia, że dawna stolica Polski jest zatłoczona, a ceny w centrum są dość wysokie. Ze względu na popularność tego miejsca nie tylko wśród zwiedzających, ale także wśród studentów, koszty krakowskiego życia nie należą do najniższych w kraju. Można jednak wykorzystać tę sytuację i zainwestować w nieruchomości w Krakowie.

Inwestycja w Kraków

Rozpoczynając swoją przygodę z inwestowaniem w Kraków, warto ulokować swoje oszczędności w niewielkiej kawalerce (np. http://homla.pl/ ), która początkowo będzie świetnym miejscem zamieszkania, a następnie może stać się źródłem dochodu. Inwestując w nieruchomość w tym mieście, zapewniamy sobie bowiem spokojne życie na długie lata. Mamy też pewność, że inwestycja się zwróci, a kawalerka z czasem zacznie na nas zarabiać. Co roku do tego miasta przyjeżdżają tysiące studentów i osób poszukujących pracy, dlatego w przyszłości z łatwością wynajmiemy mieszkanie.

Nie zważając na to, jakie drogi prowadzą nas do Krakowa, jeśli sprowadzają nas tu na dłużej, warto pomyśleć o kupnie kawalerki, w której spędzimy pewien czas, a która w przyszłości może być dla nas źródłem stałego dochodu lub zastrzykiem niemałej gotówki.

Mieszkanie w Krakowie się opłaca. Inwestując w nieruchomość na terenie tego miasta, wydajemy mniej na życie, ponieważ nie wydajemy znacznej części comiesięcznego wynagrodzenia na wynajem, a ponadto otwieramy sobie możliwość otrzymywania regularnego dodatku do pensji w postaci opłat za wynajem kawalerki w Krakowie. Myśląc o przeprowadzce do Krakowa, warto więc także rozważyć zakup mieszkania w tym mieście.