Jaki będzie dom przyszłości?

0

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie będą domy przyszłości? Czy będą tak futurystyczne, jak te w filmach, czy może będą bardziej przypominać te dzisiejsze, tradycyjne? Fibar Group z Poznania, producent innowacyjnego i najszybciej rozwijającego się systemu inteligentnej automatyki budynkowej twierdzi, że zna odpowiedź na to pytanie. Dom przyszłości, to dom inteligentny, bezpieczny, oszczędny i niezwykły.

Przyszłość jest tu i teraz!

Dom przyszłości to miejsce, w którym przyjdzie nam mieszkać nie za pięć, dziesięć czy pięćdziesiąt lat, ale już dziś. Ogromny postęp technologiczny, którego jesteśmy świadkami, a także bardzo przystępne cenowo rozwiązania automatyki budynkowej dostępne na rynku, zwiastują nam prawdziwą rewolucję w dziedzinie automatyzacji naszych domów i mieszkań. Inteligentne instalacje przestały być fanaberią montowaną w luksusowych rezydencjach, trafiając do zwykłych domów i mieszkań na całym świecie. Taki wysokiej klasy dom „z przyszłości” można mieć już dziś w cenie średniej klasy laptopa.

Jaki będzie dom przyszłości? Czy wiesz, że…

System Fibaro jest w pełni skalowalny, a jego modularna budowa pozwala na zakup zestawu potrzebnego dziś i jego bezproblemową rozbudowę jutro.

Fibaro to Polska wizja nowoczesnego domu z euforią przyjmowana na całym świecie

Polski system automatyki budynkowej Fibaro bez kompleksów podbija kolejne rynki świata. System cieszy się ogromną popularnością w tak odległych zakątkach jak Australia, Singapur czy Stany Zjednoczone. W czym tkwi fenomen Fibaro? W tym, że jest to produkt przemyślany od początku do końca. Nawet rozbudowany zestaw po wyjęciu z pudełka można zainstalować w ciągu kilku godzin, bez modyfikacji instalacji elektrycznej, remontu i uszkodzeń. Przy tym jest wykonany z dbałością o najmniejszy detal i dostępny w przystępnej cenie.

Jaki będzie dom przyszłości?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Dom to miejsce, w którym przede wszystkim chcemy czuć się bezpiecznie. Miejsce mające być naszym azylem, chroniącym nas od tego wszystkiego, od czego chcemy być chronieni. Cała gama zaawansowanych czujników dostępna w ofercie Fibaro, a także możliwość podłączenia niemal dowolnych czujników analogowych pozwala na pełne oddanie się pod opiekę systemu wszystkim mieszkańcom. Fibaro współpracuję z uznanym i certyfikowanym systemem alarmowym marki Satel.

Współpraca modułów wykonawczych gwarantuje szybkie zabezpieczenie domu po jego opuszczeniu. Uzbrojenie alarmu równocześnie sprawdzi domknięte okna i drzwi, zamknie antywłamaniowe rolety i garażową bramę, a także dostarczy podgląd z kamer na Twojego smartfona gdziekolwiek będziesz! Jednak bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed włamaniem, ale także ochrona przed wypadkami, jakie zdarzają się w domu – pożar, zalanie, ulatniający się gaz czy dwutlenek węgla. Nasz system jest przygotowany na wszystkie te sytuacje, a bardzo czułe sensory wysokiej klasy oferowane przez Fibaro pozwolą szybko zidentyfikować zagrożenie i wcześnie zareagować.

Po drugie – komfort

Komfort jaki zapewnia Fibaro docenisz już od pierwszych dni po jego zamontowaniu. System potrafi przygotować się na Twój powrót dogrzewając pomieszczenia, otwierając bramę, gdy się zbliżasz, zapalając światła czy uruchamiając przygotowanie posiłku. Z Fibaro również każda pobudka potrafi być miła. Odpowiednia temperatura, stopniowe rozjaśnianie oświetlenia czy miły letni powiew wiatru z otwartego okna to tylko ułamek możliwości, jakie daje system.

Jaki będzie dom przyszłości?

Po trzecie – oszczędność

Instalując Fibaro w domu możesz liczyć na realne oszczędności na energii elektrycznej, ogrzewaniu i wodzie. Wszystkie nowe moduły w naszej ofercie potrafią mierzyć aktualny pobór mocy i zużycie energii, dzięki czemu możesz sprawdzić, które urządzenia pobierają go za dużo i wymienić je na bardziej energooszczędne. System współpracuje ze świetlówkami luminescencyjnymi, halogenami i żarówkami LED, dzięki czemu możesz korzystać z inteligentnego domu z oświetleniem energooszczędnym. Dzięki głowicom Danfoss i panelowi ogrzewania możesz skuteczniej zarządza ogrzewaniem swojego domu. System wykrywając otwarte okno czy wskazane drzwi może odcinać ogrzewanie. Natomiast funkcja nawadniania trawnika przed domem podleje go tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Jeżeli synoptycy będą zapowiadać opady, system nie podleje trawnika i nie zmarnuje niepotrzebnie wody. Fibaro to czysty zysk!

 KONTAKT
Weber Leca®

Fibar Group sp. z o.o.
ul. Lotnicza 1, 60-421 Poznań
www.fibaro.com