Jak wybrać grzejnik do łazienki

0

Ogrzewanie w łazience to zwykle podłączony do instalacji c.o. grzejnik. Wybierając go pamiętajmy, aby kierować się nie tylko jego wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Optymalna wysokość temperatury w łazience wynosić powinna ok. 24°C i powinna być o kilka stopni wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Powinniśmy zatem zadbać o to, aby zawsze panował w niej komfort gwarantujący, że wyjście z kąpieli lub spod prysznica nie będzie nieprzyjemnym doświadczeniem. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i służyć nam przez długie lata. Jeżeli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria, grzejnik może stać się wielofunkcyjnym sprzętem domowym – suszarką na ręczniki, wygodną półeczką, a także dzięki zainstalowaniu dodatkowej grzałki elektrycznej, dogrzewać nas poza sezonem grzewczym.

Duża łazienka: ogrzewanie podłogowe o grzejnik

Duża łazienka z oknem lub umiejscowiona w narożu budynku ma zwykle większe zapotrzebowanie na ciepło. W tak ulokowanych łazienkach zastosowanie tylko grzejnika zamontowanego na ścianie może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto zastosować połączenie ogrzewania podłogowego z wydajnym grzejnikiem łazienkowym. Aby usprawnić ich współpracę warto zastosować zawory, które pozwolą sterować mocą grzejnika i podłogówki za pomocą jednej głowicy termostatycznej. Nie powoduje on przegrzewania podłogi, dzięki ograniczeniu maksymalnej temperatury zasilania do 55°C. Jednocześnie umożliwia dalszą pracę grzejnika – niezależnie od podłogówki – przy wyższej temperaturze wody zasilającej.

Jak wybrać grzejnik do łazienki. Purmo Jak wybrać grzejnik do łazienki. Purmo

Rozwiązanie grzejnik łazienkowy plus podłogówka to optymalny układ grzewczy dla łazienki. Ładny i funkcjonalny grzejnik szybko dostarcza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki. Natomiast ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemnie odczuwane ciepło oraz pomaga utrzymać stałą, komfortową temperaturę nawet w większych wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe to oczywiście dobre rozwiązanie także dla mniejszych łazienek. Dzięki niemu nie grożą nam zmarznięte stopy, mokra podłoga czy też wiecznie zawilgocone dywaniki.

Jaki grzejnik?

Najtrudniej jest dobrać odpowiednie urządzenie do niewielkiej, ale zimnej przestrzeni. Czasami powierzchnia łazienki jest mała, lecz ze względu na swoje położenie lub obecność okna trudno jest w niej utrzymać ciepło. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest niewielki lecz bardzo wydajny grzejnik, w którym kompaktowe wymiary idą w parze z wysoką mocą. Takie rozwiązanie możliwe jest np. dzięki zastosowaniu podwójnych kolektorów ustawionych symetrycznie po dwóch stronach pionowej osi grzejnika.

Grzejnik łazienkowy powinien przede wszystkim dawać nam ciepło i zapewniać komfort termiczny podczas codziennych kąpieli. Jednak jeśli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria może stać się on nowoczesnym wielofunkcyjnym domowym sprzętem.

Powinniśmy szukać rozwiązań, które można uzupełniać o szeroki zakres akcesoriów. Najbardziej przydatne są uchwyty i wieszaki pozwalające na wygodne suszenie ręczników czy przemoczonych ubrań. W niewielkich łazienkach idealnie sprawdzają się także estetyczne szklane półeczki, które dostarczają dodatkowego miejsca do przechowywania łazienkowych drobiazgów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię