Jak urządzić małą łazienkę? Radzą eksperci Deante

0
bateria w deszczownicy

Niewielka łazienka to problem wielu osób, które mieszkają w bloku. Istnieją jednak sprytne rozwiązania, które pomogą wykreować nie tylko piękną, ale i funkcjonalną przestrzeń. W poniższym artykule znajdują się wskazówki dotyczące wyboru sprzętu do łazienek o małym metrażu.

Deszczownia także w wannie

Właściciele małych łazienek często muszą wybierać pomiędzy montażem wanny i kabiny natryskowej. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale też niedostatki. Projektanci marki Deante zaproponowali więc produkt łączący to, co najlepsze w każdym z nich – deszczownie Jaskier i Alpinia dedykowane zarówno wannom, jak i kabinom.

mała łazienka

Deszczownie zostały wyposażone w baterię wannową z wygodną wylewką, górną głowicę deszczową i słuchawkę. Mają poręczny system przełączania wypływu wody z poszczególnych źródeł. Przełącznik Jaskra pozwala płynnie uruchamiać wypływ wody z trzech źródeł – dolnej wylewki, słuchawki i górnej głowicy. Co więcej, wysokość głowicy deszczowni można regulować w zakresie od 110 do 120 cm, dostosowując ją do wzrostu użytkowników. W deszczowni Alpinia funkcję przełącznika pełni… ruchoma wylewka wannowa.

Składana bateria

Długa wylewka baterii wannowej może niekiedy zajmować cenną przestrzeń i przeszkadzać w trakcie kąpieli. Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja wspomnianej już deszczowni Alpinia lub baterii Maruna ze składaną wylewką, pełniącą jednocześnie funkcję przełącznika wanna/prysznic.

Seria Maruna oprócz baterii wannowej obejmuje także umywalkową i natryskową. Do wszystkich modeli można dobrać kolorowe dźwignie w jednym z czterech kolorów: energetycznym turkusie, eleganckim fiolecie, minimalistycznej bieli i głębokiej czerni. Taki barwny akcent będzie prostym sposobem na dodanie charakteru stonowanemu wnętrzu.

bateria w deszczownicy

Sprytna kabina

Wybór kabiny natryskowej to jedna z kluczowych decyzji, którą należy podjąć podczas urządzania łazienki. Kerria to produkt idealny dla posiadaczy bardzo małych łazienek, gdzie liczy się każdy centymetr. Kabina została wyposażona w drzwi składane do środka. Ten nietypowy zabieg pozwala na złożenie tafli szkła płasko przy ścianie, pozwalając tym samym powiększyć powierzchnię użytkową łazienki niemal o metr kwadratowy. Dzięki temu użytkownicy mogą zyskać cenną przestrzeń, gdy nikt nie korzysta z prysznica. Kerria jest dostępna w dwóch wymiarach – 80 i 90 cm szerokości, co pozwala na wykorzystanie jej nawet w mikroskopijnych wnętrzach.

Kabina Kerria jest pokryta powłoką Active Cover, ułatwiającą spływanie wody i chroniącą przed powstawaniem osadu oraz kamienia. Dzięki niej użytkownicy mogą w łatwy sposób utrzymać kabinę w czystości. Można ją zamontować bezpośrednio na podłodze. Wówczas, zamiast standardowego brodzika, należy zainstalować odpływ liniowy. Odpływy pozwalają zachować jednolitą podłogę w pomieszczeniu, pokrytą tym samym rodzajem płytek, co optycznie powiększa pomieszczenie i wprowadza w nim ład.

jak urządzić małą łazienkę

Więcej pomysłów na małe łazienki znajdziesz na stronie https://deante.pl/pl/male-lazienki