Jak stworzyć idealne miejsce do wypoczynku na balkonie i tarasie?

0
wypoczynek na balkonie

Jeżeli twoje mieszkanie ma balkon lub taras, to jesteś w doskonałej sytuacji. Dzięki temu możesz stworzyć namiastkę ogrodu. Właśnie tu będziesz mógł hodować kwiaty, a nawet niektóre warzywa oraz owoce. Dlatego wybierz odpowiednie materiały i wyczaruj na swoim balkonie oazę spokoju i natury. Poniżej podpowiadamy, jak stać się właścicielem miejsca, w którym odpoczniesz i sprawdzisz się jako ogrodnik.

Zwykły balkon to niezwykłe możliwości

Nawet kilka metrów kwadratowych można zagospodarować tak, aby stały się one strefą relaksu. Wystarczy uruchomić swoją kreatywność i stworzyć przestrzeń, której pozazdrości ci niejeden sąsiad.

Myślałeś kiedyś o tym, aby umieścić na balkonie meble służące do wypoczynku? Coraz więcej osób decyduje się na wiszące lub bujane fotele. Można znaleźć wśród nich na tyle kompaktowe modele, że zmieszczą się one również w niewielkiej loggii. Natomiast wieczory na pewno umilą ci lampiony lub oświetlenie LED.

Jeżeli masz dzieci, zainwestuj w małą piaskownicę. Zabawa na balkonie to dobry sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Atrakcją dla maluchów będzie również drewniany karmnik dla ptaków.

Kup odpowiednie materiały i bierz się do pracy

Aby zagospodarować przestrzeń balkonu, musisz ją najpierw odpowiednio przygotować. Poważną decyzją jest wybór właściwego podłoża.

Możesz postawić na tak zwaną sztuczną trawę. Jej montaż jest bardzo prosty – mocuje się ją przy pomocy taśmy dwustronnej. Możesz wybrać jeden spośród jej odcieni oraz dostępnych grubości. Inną opcją jest bardzo modna w ostatnim czasie deska tarasowa.

Taką deskę również zamontujesz błyskawicznie dzięki specjalnym łączeniom. Ponadto jej powierzchnia jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co jest bardzo ważne ze względu na zmienne warunki atmosferyczne.

Zanim zaczniesz zakupy, odwiedź https://alerabat.com/kody-promocyjne/obi. Może okazać się, że dzięki znajdującym się tam kuponom promocyjnym urządzisz swój balkon znacznie mniejszym kosztem, niż zakładałeś. Zniżka na wybrane produkty czy możliwość darmowego zwrotu towarów to tylko niektóre z korzyści związane z używaniem kodów rabatowych.

Dodatki i rośliny, dzięki którym stworzysz oazę zieleni

Koniecznie kup doniczki na rośliny z praktycznymi uchwytami umożliwiającymi ich przymocowanie do barierek. Przekrój modeli jest ogromny. Możesz zdecydować się na doniczki z tworzywa sztucznego lub wyglądem nawiązujące do naturalnego drewna.

Na balkonie warto hodować pelargonie, bratki czy fuksje. Mimo tego, jeżeli masz znacznie większe aspiracje ogrodnicze, możesz uprawiać tam pomidorki koktajlowe, truskawki, szczypiorek, a nawet zioła.