Jak obliczyć koszt budowy domu? Pomoże w tym kalkulator Leca®

0
Jak obliczyć koszt budowy domu? Pomoże w tym kalkulator Leca®

Zespół Leca® przygotował nowe praktyczne narzędzie multimedialne – kalkulator, dzięki któremu można oszacować ilość potrzebnych  materiałów do wzniesienia ścian w keramzytowym systemie Leca® BLOK lub z innych wyrobów ściennych zadeklarowanych przez użytkownika. Do wyliczeń potrzebny jest jedynie projekt lub zwymiarowany szkic domu.

Kalkulator pozwala także na obliczenie ilości materiałów przeznaczonych do wykonania takich elementów budynku, jak podłogi na gruncie, izolacje i podłoża na stropach, tynki i ocieplenie ścian zewnętrznych.

Dodatkową funkcjonalnością kalkulatora jest możliwość wyliczenia szcunkowych kosztów materiałowych. Ceny wyrobów zaproponowane w programie są przykładowe, jednak użytkownik może wprowadzić takie, jakie proponują dostawcy w jego okolicy.

Narzędzie jest proste i intuicyjne – z powodzeniem mogą z niego korzystać również osoby spoza branży budowlanej, które planują budowę własnego domu. Samodzielne skalkulowanie nakładów pozwoli im na przygotowanie wstępnych zestawień materiałów niezbędnych do budowy.

Nowy kalkulator jest bezpłatny i dostępny jest na stronie lecadom.pl w zakładce Strefa Inwestora lub pod linkiem lecadom.pl/dla-inwestora/kalkulator-materialowy