Jak dobrze wybrać deszczownię?

0
deszczownia deante

Coraz częściej deszczownia zastępuje w łazience tradycyjny zestaw prysznicowy. I nie ma w tym nic dziwnego! W końcu każdy lubi czasem zrelaksować się w łagodnych strugach przyjemnie ciepłej wody. Jak wybrać dobrą deszczownię, radzi Anna Owczarek, ekspert z firmy Deante.

Co powinna mieć deszczownia?

Podstawowym elementem deszczowni jest duża górna głowica natryskowa, z której woda płynie podobnie do padającego deszczu: miękko i naturalnie. Drugim elementem jest oczywiście tradycyjna słuchawka natryskowa. Warto tu postawić na słuchawkę wielofunkcyjną, dzięki której biorąc prysznic będziemy mogli wybierać z kilku rodzajów strumieni i zmieniać je w zależności od potrzeb, tym samym zwiększając komfort kąpieli.

W deszczowni Lobelia będzie to na przykład strumień deszczowy, hydromasaż i strumień mieszany. Przeczytaj, jak wybrać dobrą słuchawkę natryskową. Równie ważnym elementem deszczowni jest bateria natryskowa, która w marce Deante wyposażona jest w wysokiej jakości głowicę ceramiczną, dzięki czemu będzie trwała i bezawaryjna. Deszczownia Lobelia wyposażona jest dodatkowo w wygodną półkę ze szkła hartowanego, na której można postawić szampon lub żel pod prysznic.

Deante

Deszczownia czy zestaw podtynkowy?

W mieszkaniach oraz starszym budownictwie przeważnie spotyka się deszczownie natynkowe. Montaż takiej deszczowni nie będzie wymagał wiele pracy, jeśli wybierzemy model z regulowanym rozstawem mocowań. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Wtedy zamocujemy deszczownię dokładnie w miejscu dotychczasowego zestawu prysznicowego, wykorzystując już istniejące otwory w ścianie lub płytkach. Taką możliwość mają wszystkie deszczownie Deante.

Zestawy podtynkowe montuje się najczęściej w nowo urządzanych łazienkach lub po przeprowadzeniu gruntownego remontu pomieszczenia. Mają mniej widocznych elementów, więc łatwo je utrzymać w czystości. Niestety jest to dość kosztowne rozwiązanie.

Deszczownia z baterią czy bez?

Tutaj wybór zależy od tego, czy planujemy pozostawić dotychczasową baterię natryskową, czy też chcemy wymienić całość wyposażenia strefy prysznica. Jeśli bateria jest nowa i chcielibyśmy ją zostawić, możemy ją samodzielnie skompletować z przeznaczoną do takiego montażu deszczownią. Obie części połączymy wówczas elastycznym wężykiem dołączonym do deszczowni. Jeśli jednak ważne jest dla nas, aby wszystkie elementy miały ten sam styl i kształt, lepszy efekt wizualny uzyskamy kupując deszczownię połączoną na stałe z baterią.

Jak wyczyścić deszczownię?

W deszczowniach marki Deante stosowany jest także system anti-calc, który przeciwdziała osadzaniu się kamienia. Otwory, którymi wypływa woda, wyposażone są w silikonowe gumki, z których łatwo wykruszyć osad przecierając je gąbką lub nawet palcem. Przedłuża to trwałość i niezawodność działania głowicy natryskowej i słuchawki, a przede wszystkim ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Wygoda na pierwszym miejscu

Kupujący zgodnie przyznają, że korzystanie z deszczowni jest dużo wygodniejsze od tradycyjnego prysznica. Przede wszystkim pozostawia wolne ręce, w których nie trzeba trzymać słuchawki prysznicowej. Dobrze wybrana deszczownia to