Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) zostało zwycięzcą piątej edycji konkursu architektonicznego tygodnika „Polityka”. Obiekt otrzymał nagrodę za oryginalność oraz sposób w jaki wpisuje się w otoczenie. Jest to kolejne wyróżnienie dla tego centrum kongresowego. 

Nagroda Architektoniczna Polityki to dla nas nobilitacja i potwierdzenie, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to jeden z najlepszych obiektów przestrzeni publicznej w naszym kraju. Jego jakość, poza przyznanymi nagrodami, potwierdzają również partnerzy zgłaszający się z zapytaniami o możliwość organizacji konferencji, targów i wydarzeń kulturalnych – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe otrzymało Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015

Nagrody za najlepsze realizacje architektoniczne tygodnik "Polityka" przyznaje od 2011 roku. Nominacje zgłaszają architekci, historycy sztuki oraz dziennikarze. W piątym finale konkursu o Nagrodę Architektoniczną Polityki rywalizwały również: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, Narodowe Centrum Muzyki we Wrocławiu, dom w Brennej KWK Promes i przedszkole "Żółty słonik" w Ostrowi Mazowieckiej.

MCK, obok Nagrody Architektonicznej Polityki 2015, otrzymało dotychczas wyróżnienia:

  • Gran Prix Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015,
  • Meeting Planer Power Award 2015 – nagrodę za najlepsze centrum kongresowe w Polsce,
  • tytuł Bryła Roku 2015, nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny roku,
  • statuetka TOP Inwestycji Komunalnej 2015.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe otrzymało Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież