Inwestycje mieszkaniowe usytuowane nad rzekami w dużych miastach są coraz częściej pojawiającą się ofertą na rynku nieruchomości. Silnie rozwija się także infrastruktura nabrzeżna.

Mieszkanie nad rzeką - Bulwar Drobnera we Wrocławiu

Budowane są apartamentowce i budynki mieszkalne zaprojektowane tak, by jak najlepiej wpasować się w obszar w pobliżu rzeki – zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki. Wokół nich powstają restauracje, sklepy, ośrodki kultury, a nawet przystanie dla łodzi czy jachtów. Mieszkanie z widokiem na rzekę to wyznacznik luksusu. Warto dodać, że większość takich inwestycji budowanych jest w centrum miasta. Na obrzeżach powstają liczne kawiarnie, restauracje czy mariny. Ale nie braj jest również ścieżek spacerowych, plaż czy placów zabaw dla dzieci.

Jednym z przykładów największego zainteresowania jakim cieszą się inwestycje położone nad rzeką jest Wrocław i np. Bulwar Drobnera. Deweloperzy chętnie wykorzystują potencjał Odry, wraz jej kanalikami, wyspami i mostami. Ale pojedyncze inwestycje powstają także nad innymi polskimi rzekam. Nad Wisłą doskonałym przykładem jest Port Praski znajdujący się w Warszawie. Nad Wartą w Poznaniu powstaje Olimpa Port.

Mieszkanie nad rzeką - Port Praski w Warszawie

Mieszkanie nad rzeką - Olimpia Port w Poznaniu

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież