Wynajem kawalerki w KrakowieLegenda głosi, że w Krakowie czas płynie wolniej niż w pozostałych miastach Polski, a życie toczy się lekko i przyjemnie. Każdy, kto choć raz odwiedził to piękne miasto, przyzna, że w tej historii jest ziarno prawdy (a może i dwa). Kraków to z jednej strony miasto artystów i marzycieli, z drugiej zaś nie brakuje tu biznesmenów i coraz to nowych inwestorów. Co roku przyjeżdżają tu tysiące studentów, by rozpocząć naukę na jednych z najlepszych uczelni w kraju, a także w Europie. Dawna stolica Polski to również miasto pełne możliwości i bez wątpienia niemal każdy z nas znajdzie tu miejsce dla siebie.

 Młodzi projektanci umeblują plac Europejski i ulicę TowarowąW ramach inicjatywy Nowa Towarowa, której partnerem jest m.in. firma Ghelamco Poland, wybrano nowe meble miejskie dla obszaru ulicy Towarowej. Projekt zespołu BudCud to zestaw modularnych siedzisk z donicami i ażurowymi parasolami. Nowe meble już wkrótce tymczasowo zamieszkają na placu Europejskim – na stałe trafią one tam, gdzie zadecydują mieszkańcy Woli.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe otrzymało Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) zostało zwycięzcą piątej edycji konkursu architektonicznego tygodnika „Polityka”. Obiekt otrzymał nagrodę za oryginalność oraz sposób w jaki wpisuje się w otoczenie. Jest to kolejne wyróżnienie dla tego centrum kongresowego.