Festool – marka dla profesjonalistów związanych z w budownictwem drewnianym

0
Timber construction drewniana

Festool od dziesięcioleci znany jest w budownictwie drewnianym ze swojej jakości, innowacyjnych pomysłów i zamiłowania do detali. Zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania przy cięciu, wierceniu i przykręcaniu, firmie Festool, dla budownictwa drewnianego, udaje się poszerzać ofertę o coraz to nowe rozwiązania systemowe, które dbają o komfort pracy oraz o lepsze i czystsze otoczenie pracy. Jedyny w swoim rodzaju pakiet usług Service all-inclusive daje poczucie dokonania dobrej inwestycji na długo.

Z tradycji i jako zachęta dla przyszłości

Timber construction 02

 

 

„Tradycja i innowacja to dla Festool dwie strony medalu“, wyjaśnia Barbara Austel, wspólniczka Festool. „Już od ponad 90 lat potwierdzamy naszym Klientom, że tradycja i innowacja nie wykluczają się, a doskonale uzupełniają. Już mój dziadek – założyciel – koncentrował się na budownictwie drewnianym, ponieważ nasza pierwsza piła ciesielska powstała już w 1930 r. Potem powstało kilka stacjonarnych maszyn do obróbki drewna. Od 1950 r. położyliśmy nacisk na urządzenia ręczne. W kolejnych dekadach powstało wiele pomysłów. Moim zdaniem w bardzo interesujący sposób przedstawiliśmy naszą historię na stronie internetowej www.festool.de/festool90. Na przełomie wieków przesunęliśmy wszelkie kwestie związane z budownictwem drewnianym do spółki córki Protool. A następnie na przełomie roku 2013 i 2014 połączyliśmy wszystkie zasoby i Know-how pod marką Festool. „Naszym celem jest, aby w przyszłości w dalszym ciągu opracowywać profesjonalne rozwiązania dla budownictwa drewnianego”, mówi wnuczka założyciela i dodaje „Dlatego też w przyszłości ze zwiększona siłą skoncentrujemy się na inwestowaniu w profesjonalistów związanych z rzemiosłem ciesielskim w takich dziedzinach jak zarządzanie produktem, techniki zastosowań, szkolenia i dystrybucja.” 

Iść z duchem czasów

Także budownictwo drewniane podlega ciągłemu rozwojowi i modernizacji. Uprzemysłowienie stało się pomocne przy produkcji konstrukcji dachowych i budowie drewnianych ram. Coraz większa ilość pracowników skupia się zatem na montażu takich właśnie konstrukcji, ale i tarasów, wiat garażowych i pergoli. Dodatkowo coraz ważniejszą rolę odgrywa dłuższa żywotność oraz obróbka związana z izolacją cieplną i nakrokwiową. Również praca w zdrowych warunkach– a więc praca z odsysaniem – zyskała na znaczeniu. Festool jako jedyna firma z branży produkuje swoje odkurzacze mobilne i oferuje do nich bogaty asortyment. Ponieważ, jeśli chodzi o kompetencje związane z budownictwem drewnianym, kompetencje branżowe i technologiczne, Festool idzie z duchem czasów, przedsiębiorstwo to opracowuje coraz to nowe urządzenia, które charakteryzuje dłuższa żywotność, wytrzymałość, niezawodność, precyzja, ergonomia oraz ciekawy design. W międzyczasie już ponad 350 patentów dba o siłę innowacji Festool. Aktualnym przykładem jest system do cięcia z całą generacją nowych ręcznych pilarek tarczowych.

Timber construction 05

Festool opracowuje rozwiązania systemowe dla budownictwa drewnianego

Przycięte na miarę budownictwa drewnianego

Specjalnie dla budownictwa drewnianego Festool oferuje obszerny systemowy program produktów. Przy pomocy całej gamy różnych pilarek, takich jak nowe ręczne pilarki tarczowe, zagłębiarki, wyrzynarki i pilarki mieczowe można osiągnąć mocne i efektywne cięcia – nieważne, czy mają one powstać przy podłożu, czy na wysokości 12 metrów. Dzięki systemowi do cięcia i systemowi prowadnic każde cięcie jest mocne, efektywne i precyzyjne. Jest to możliwe przez zastosowanie mocnych, niezawodnych silników lub wydajnych akumulatorów o ergonomicznej, lekkiej i kompaktowej konstrukcji. To wyjątkowo praktyczne i lubiane zalety przy pracy mobilnej. Przy wierceniu i przykręcaniu Festool oferuje moc i precyzję w każdej sytuacji. Na przykład seria Quadrive wyposażona jest w 4-biegową przekładnię metalową, która zapewnia moment obrotowy do 60 Nm i 3.800 obr./min. Nasadki FastFix umożliwiają niedoścignioną elastyczność a tłumienie drgań w młotowiertarce akumulatorowej w BHC 18 poprawia komfort pracy. Funkcja Stop-and-Go we wkrętarce do suchej zabudowy Duradrive DWC dba o efektywność pracy przy wkręcaniu seryjnym. Dodatkowo Festool oferuje również zasilane prądem wiertarki Quadrill, system do cięcia z osprzętem diamentowym DSC, pilarki mieczowe, pilarki do surowców budowlanych i ciesielskie ręczne pilarki tarczowe HK 132, strug ciesielski PL 205 i PL 245 oraz dłutownice łańcuchowe CM 150. Te przykłady pokazują, że Festool oferuje szeroką gamę idealnych rozwiązań systemowych, pomocnych przy codziennych wyzwaniach związanych z budową dachu, domu, fasad, renowacją dachów, czy budową schodów.

Beztroski i skoncentrowany start w codzienna pracę

Festool zadbał o wyjątkową usługę dla swoich narzędzi- Service all-inclusive „stały pakiet bez zmartwień“. W ten sposób pracownik może skoncentrować się na tym, co najważniejsze- na swojej pracy i przez 36 miesięcy od rejestracji swojego urządzenia nie musi martwić się o koszty związane z naprawą, czy częściami zamiennymi. Dodatkowo pakiet ten przez 36 miesięcy trwania usługi, zapewnia nowe urządzenie w przypadku kradzieży starego, 10 lat dostępności części zamiennych lub bezpłatne urządzenie zastępcze oraz 15 dni testowania bez ryzyka. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis

Nowości dla budownictwa drewnianego

Na międzynarodowe targi DACH+HOLZ, które odbędą się w Stuttgarcie, Festool przygotował następujące nowości: System do cięcia HKC 55, ręczne pilarki tarczowe HK 55 i HK 85, lampa robocza SYSLITE DUO, radio budowlane SYSROCK oraz system wyboru PowerSelect, który stwarza rzemieślnikowi atrakcyjne, uczciwe i przede wszystkim indywidualne możliwości tworzenia różnych wariantów. To, co wyróżnia Festool spośród innych, to kombinacja wysokowydajnych akumulatorów o pojemności 5,2 Ah i bezszczotkowej technologii silnika EC-TEC. Połączenie to zapewnia optymalną moc, większą efektywność i dłuższą żywotność. Dalsze informacje na stronie internetowej www.festool.pl i u autoryzowanych sprzedawców. Można je również będzie zdobyć podczas międzynarodowych Roadshow (PL 24.4. – 7.5.2016), które odbędą się także w Niemczech w terminie od połowy maja do końca czerwca. www.festool.pl/ciesielstwo