Farba redukująca formaldehyd od firmy MAGNAT – nowość na rynku

0
Aveex for MAGNAT konferencja Centrum Nauki Kopernik formaldehyd 3

Wiadome jest to, że to, czym oddychamy ma istotny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i jakość życia. W pomieszczeniach spędzamy około 90% wolnego czasu, więc warto zadbać o jakoś znajdującego się nim powietrza. Z myślą o tym firma MAGNAT wprowadziła na rynek nowe farby MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA. Ich struktura ma zapewnić redukcję szkodliwego formaldehydu w powietrzu wewnętrznym – nawet o 98%.

Formaldehyd – czy jest?

Formaldehyd jest lotnym związkiem organicznym, który występuje m.in. w meblach, panelach podłogowych, wykładzinach, dywanach oraz materiałach budowlanych. Gaz ten charakteryzuje się przenikliwym i ostrym zapachem, a przy tym stanowi duże zagrożenie dla ludzi. Jeśli występuje w pomieszczeniu w małym stężeniu, nasz organizm sobie z nim poradzi. W przypadku, gdy wnętrze ma mały metraż, nie jest czesto wietrzone, bądź wyposażone w nowe meble – może pojawić się problem.

Firma MAGNAT z myślą o tym wprowadziła na rynek ceramiczną farbę MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA, która wykorzystuje formułę FORMASHIELD.

Farba oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu, wyłapując go i zamieniając podczas procesu chemicznego w cząsteczki pary wodnej. Podczas cyrkulacji powietrza są one usuwane na zewnątrz pomieszczeń – wyjaśnia Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA.

MAGNAT Sypialnia Pokoj Dziecka foto 1

 

MAGNAT Sypialnia Pokoj Dziecka lateksowa foto 1

MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA – 50 gotowych kolorów do wyboru

Farba jest dostępna w 50 gotowych kolorach. Jak zapewnia jej producent, jest odporna na wielokrotne zmywanie oraz szorowanie. Je powłoki nie absornują zabrudzeń oraz tzw. „trudnych plam”, a ponadto wykazują odporność na dezynfektanty. Ponadto oparto ją na hipoalergicznej formule, co sprawia, że jest bezpieczna dla dzieci oraz osób ze skłonnościami do alergii. Można więc z powodzeniem stosować ją w dziecięcych sypialniach, a także powierzchniach biurowych czy kuchniach, korytarzach i salonach, słowem – wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić jakość powietrza.

Oficjalna prezentacja produktu odbyła się w marcu w stołecznym Centrum Nauki Kopernik. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Aveex for MAGNAT konferencja Centrum Nauki Kopernik formaldehyd 6

Aveex for MAGNAT konferencja Centrum Nauki Kopernik formaldehyd 5

Aveex for MAGNAT konferencja Centrum Nauki Kopernik formaldehyd 8

Aveex for MAGNAT konferencja Centrum Nauki Kopernik formaldehyd 2

Aveex for MAGNAT konferencja Centrum Nauki Kopernik formaldehyd 4