Dom zeroenergetyczny GREEN HOUSE – projekt przyszłości

0
Dom zeroenergetyczny GREEN HOUSE - projekt przyszłości

Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie domami energooszczędnymi bezustannie wzrasta. Wywołane jest to nie tylko unijnymi wymaganiami wg których od 2021 roku budynki mają być o prawie zerowym zapotrzebowaniu na energię oraz zasilane w dużej mierze ze źródeł energii odnawialnej, ale także coraz większa  świadomością deweloperów oraz inwestorów.

Co to jest dom zeroenergetyczny i dlaczego warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem?

Dom zeroenergetyczny to budynek, który ma bardzo małe zapotrzebowanie na energię elektryczną i co więcej – energię, którą potrzebuje, może samodzielnie wytworzyć z odnawialnych źródeł takich jak słońce czy wiatr. Do tych celów wykorzystuje się szereg nowoczesnych technologii jak: moduły fotowoltaiczne, pompa ciepła, kolektory słoneczne, GWC, rekuperator.

Wybór nowoczesnej technologii w budownictwie zeroenergetycznym to nie tylko budownictwo całkowicie niezależne od dostaw energii z sieci, ale także ekologia – budynki te nie emitują w ogóle lub emitują do atmosfery minimalne ilości CO².

W budynkach energooszczędnych, oprócz bardzo dobrych warunków cieplnych i doskonałego klimatu wewnątrz budynku niewątpliwie największą zaletą jest jego tania eksploatacja na przestrzeni wielu lat użytkowania. Faktyczne oszczędności energii do celów grzewczych, potwierdzone podczas użytkowania już zrealizowanych budynków są niższe o około 75-95%.

W miejscowości Baczyna w gminie Lubiszyn w zachodniej części Polski  ruszyła właśnie pionierska budowa takiego obiektu. Projekt jest wspierany przez Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego, władze miasta Gorzowa Wlkp, Wójta Gminy Lubiszyn, a także wiele firm lokalnych oraz krajowych związanych z branżą budowlaną.

Dom modelowy zeroenergetyczny GREEN HOUSE to projekt domu zeroenegetycznego uwzględniający metody projektowe stosowane dla budynków pasywnych, oraz wyposażony w aktywne systemy wytwórcze. Architektura obiektu sprzyja ponadstandardowym wymaganiom związanym z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych i zapewnieniem samowystarczalności energetycznej.

Po więcej informacji dotyczących modelowego domu GREEN HOUSE zapraszamy na stronę internetową  www.domzeroenergetyczny.info. Na stronie w zakładce Kronika budowy można także na bieżąco śledzić postępy w budowie.

Partnerzy akcji: Art Bud, Dach System, Kosbud, Ground Term, Ziel-Bruk, Bud Pil, Efekt, Novodworski, Dekoral Professional, Bracik Tynki, Nikol, Stolaris, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego, Adw Wioldar.

Partnerzy Medialni:  gorzowianin.com, Artelis, Madom Nieruchomości, 4budowlani.pl, TRC Webdesign, tubagorzowa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komenatrz
Wpisz imię