Czy warto kupić mieszkanie nad morzem?

0
Apartament nad morzem

Zakup nieruchomości to zdecydowanie jedna z najlepszych form inwestowania pieniędzy. Jednego możemy być w tym przypadku pewni – nigdy nie zostajemy z niczym, w „najgorszym” wypadku zostanie nam po prostu mieszkanie, w którym można zamieszkać. Według doradców bankowych, brokerów i specjalistów finansowych, inwestowanie w nieruchomości jest pewną i bardzo stabilną formą inwestowania.

Mieszkania nad morzem – świetny pomysł na wakacje

Własne mieszkanie nad morzem, niezależnie od metrażu czy dokładnej lokalizacji, to atut sam w sobie. O każdej porze roku możesz wybrać się na wakacje z drugą połówką, rodziną, grupką znajomych czy jeszcze innymi ludźmi. Nieruchomość będącą Twoją własnością możesz także udostępnić swoim najbliższym, przyjaciołom i znajomym – nieodpłatnie lub za pobraniem odpłatności.

Jak zarabiać na apartamentach nad morzem

Jeśli myślisz o zakupie nieruchomości nad morzem typowo pod wynajem sezonowy, w okresie od maja do października, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników – najważniejsze będą bezpośrednia lokalizacja nieruchomości oraz komfort wykończenia. Oczywiście wiele uzależniają twoje możliwości finansowe. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na zakup ‘nieruchomości marzeń’, wybierz taką, która spełni wszystkie oczekiwania potencjalnych klientów.

Zdecydowanie największym powodzeniem wśród turystów odwiedzających nadmorskie kurorty cieszą się apartamenty do wynajęcia. Są to samodzielne mieszkania, obowiązkowo z odrębnym wejściem, w których wynajmujący znajdują wygodę, spokój, intymną atmosferę i pełną swobodę.

Wybierając lokalizację, poszukajmy nowoczesnych budynków. W miarę możliwości, wybierzmy mieszkanie atrakcyjne geograficznie – najlepiej położone w bliskiej odległości od samej plaży w danym kurorcie. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia konsumenta, który wybierając nocleg szuka często tego zlokalizowanego najbliżej morza.

Jednym z istotniejszych czynników decyzyjnych po stronie konsumenta, jest charakter wykończenia wnętrza apartamentu do wynajęcia. Im lepiej, bardziej komfortowo i ekskluzywnie urządzone – tym lepiej. Bardzo ważne są znajdujące się w apartamencie sprzęty – jeżeli gościom zapewnimy maksymalny komfort w czasie pobytu, mamy pewność, że zarekomendują to miejsce innym, i być może sami do niego wrócą.

Równie ważne jest zapewnienie dodatkowych atrakcji i udogodnień. Sporym udogodnieniem jest np. parking tuż przy apartamencie czy kawałek ogródka przynależący do apartamentu. Wciąż niewiele jest miejsc, gdzie na wakacje można wyjechać z psem – a popyt na takie miejsca jest coraz większy. Urządzając mieszkanie warto pomyśleć o tym, że być może trafią do Nas goście ze zwierzakiem – mając to na uwadze możemy zastosować w mieszkaniu materiały odporne np. na psie łapki.

Stopa zwrotu z wynajmu mieszkania nad morzem

Standardowe mieszkanie do wynajęcia nad morzem ma od 35 do 60 metrów kwadratowych. Cena za metr kwadratowy mieszkania nad morzem kosztuje często tyle co w dużych miastach takich jaka Warszawa, Katowice, Poznań. Jego cena z roku na rok rośnie. Sprawia to, że inwestycja w nieruchomość nad morzem staje się jeszcze bardziej opłacalna.

Zakup mieszkania nad morzem może zwrócić się w ciągu nawet 8 lat! Biorąc pod uwagę średnie ceny najmu ok. 300 zł za dobę w sezonie, mieszkanie za ok. 280 tysięcy zwróci się dokładnie po 8 latach. Za większe mieszkania zapłacimy nieco więcej, więc i czas w jakim zwróci się zakup mieszkania będzie większy.

Czy zatem zakup mieszkania nad morzem to dobry pomysł? Jak najbardziej! To inwestycja, która po prostu się opłaca!