Budownictwo modułowe – szybkie rozwiązanie dla budownictwa

1

Budowa nowoczesnego biura w zaledwie kilka tygodni, łatwość rozbudowy, idealne dostosowanie planu budynku do potrzeb.

 

Z tych właśnie powodów inwestorzy coraz częściej decydują się na budownictwo modułów, które może być wykorzystywane zarówno przy budowie biur o podwyższonym standardzie, sklepów, restauracji jak i nowoczesnych placówek dydaktycznych.

Technologia modułowa pozwala na wyprodukowanie gotowych elementów (modułów) w fabryce i montaż na terenie przeznaczonym pod inwestycję. Moduły można dowolnie składać i łączyć w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Elewacja, jak i wykończenie budynku zależy tylko od wybranego projektu. Co ważne, obiekt wybudowany w technologii modułowej oparty na solidnej, stalowej ramie można zarówno zmniejszyć, całkowicie zdemontować i przetransportować w inne miejsce, a nawet zmienić jego przeznaczenie, a sam czas budowy może skrócić nawet do 3 tygodni!

Wykończenie i wyposażenie

Wykończenie budynku modułowego standardem i funkcjonalnością nie odbiega od tych, budowanych tradycyjnymi metodami. Rozwiązania te spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i obowiązujące normy w budownictwie. Dla użytkowników budynków modułowych udostępnione są kompletne sieci komputerowe oraz serwerownie z narzędziami IT (sieci wewnętrzne, switche), sieci wykrywania pożarów oraz kontroli dostępu, a także systemy klimatyzacyjne. Podłogi mogą być wykończone w sposób preferowany przez klientów, np. panele, wykładziny czy drewno. Komfort użytkowania zapewnia także właściwa izolacja zarówno w podłodze jak i suficie.

Ponadto zastosowanie przegród między pomieszczeniami znacząco wycisza wnętrze budynku. Każdy moduł można także wyposażyć w autonomiczną sieć elektryczną z własną rozdzielnią i zabezpieczeniami.

Budownictwo modułowe - szybkie rozwiązanie dla budownictwa, fot.: Touax

 

 

 

 

 

 

 

 

Standard modułów może być jeszcze podwyższony poprzez zastosowanie paneli zewnętrznych (np. HPL, nowoczesne płyty ceramiczne). Wizualną atrakcyjność obiektu podnoszą również przeszklenia (wewnętrzne i zewnętrzne). Przy budynkach można także stworzyć tarasy, na których z powodzeniem da się urządzić zielone przestrzenie. Technologia modułowa stanowi więc doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa. Ponadto jedna firma jest w stanie zagwarantować kompleksową usługę, czyli projekt, realizację  włącznie z transportem, wykończeniem i wyposażeniem oraz  serwis i obsługę gwarancyjną.

Optymalizacja inwestycji

Decydując się na wybór tego rozwiązania istnieje możliwość wielorakiego finansowania inwestycji. W grę wchodzi kupno, w tym z możliwością odkupienia przez producenta, najem czy leasing modułów z opcją wykupu. Możliwości te pozwalają na optymalizację inwestycji, znacznie zmniejszając ryzyko niepowodzenia, ponieważ wcześniej – przed jej rozpoczęciem – można wykonać kalkulację opłacalności inwestycji i wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

1 KOMENTARZ