kominekKominek doskonale wpisuje się niemal w każde pomieszczenie: zarówno to urządzone w stylu minimalistycznym jak i w pokój pełen antyków. Wszystko zależy od obudowy, której styl musi pasować do wnętrza. Z biegiem lat kominek nic a nic nie traci na popularności. Od zawsze bowiem kojarzy się z ogniskiem domowym, bezpieczeństwem i miłą atmosferą. Ponadto stanowi cenne źródło ciepła, które wykorzystuje się dodatkowo do ogrzania lub dogrzania domu. Przedstawiamy kilka ciekawych, naszym zdaniem, „kominkowych” aranżacji.

Dreier® – ocieplenia w innym wymiarzeNa rynku ociepleń w naszym kraju działa kilkudziesięciu producentów systemów ociepleń, powszechnie znane systemy BSO, sprzedawane są w milionach metrów kwadratowych rocznie. Nasza firma od początku swojej ponad 15 letniej historii stawia na nowe, coraz lepsze rozwiązania. Pozwala nam to z licznych producentów systemów ociepleń, stać się przy okazji jednym z nielicznych producentów profesjonalnej chemii budowlanej. Co najważniejsze zachowaliśmy przy tym 100%  polskiego kapitału spółki i w dalszym ciągu jesteśmy firmą rodzinną.

Nowa instrukcja SSO dotycząca eksploatacji systemów ETICSNa rynku ukazało się nowe, trzecie wydanie „Instrukcji eksploatacji ETICS”. Opracowanie przygotowane zostało przez specjalistów z Komisji Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Autorzy zwracają uwagę, że właściwe użytkowanie elewacji pozwala utrzymać ocieploną elewację w dobrym stanie technicznym nawet przez dziesiątki lat.

Szary styropian - dlaczego jest lepszy niż biały?Styropian jest najpopularniejszym materiałem do ocieplana budynków. Biały wykorzystywany jest w budownictwie od dawna, ale dostępny jest również szary styropian, którego parametry termoizolacyjne są lepsze nawet o 30%. Sprawia to, że budynki ocieplone szarym styropianem są lepiej chronione przed stratami energii - zarówno do ich ogrzania jak i schłodzenia.

Jedna czwarta prac ociepleniowych w Polsce realizowana bez gwarancji producentaZmniejsza się liczba inwestycji ociepleniowych realizowanych bez gwarancji producenta systemu ociepleń – deklarują wykonawcy ociepleń ścian zewnętrznych ankietowani przez TNS Polska. Od 2011 roku udział prac ociepleniowych z wykorzystaniem dowolnie zestawionych, a więc nieobjętych gwarancją materiałów, zamiast wymaganych przez prawo systemów ociepleniowych, spadł z 32 do 26 proc. Wyniki badania wykonawców wskazują, że obecnie w niemal trzech czwartych przypadków (74 proc.) budynki ocieplane są systemowo i zabezpieczone gwarancją producenta wyrobu.